Серпень. Календар власника тварини

Серпень – останній літній місяць. Це можливість не тільки надолужити все згаяне: прогулянки по свіжому повітрю, поїздки на дачу та на море, але й підготувати свого улюбленця до осені. У ВЦ «Алден-Вет» вже стало традицією давати цінні поради власникам тварин, аби уникнути проблем зі здоров’ям вихованця. Тому беремо на замітку!

Про що потрібно пам’ятати власникові тварини у серпні?

Харчова інтоксикація. Симптоми та перша допомога.

За останній місяць почастішали випадки харчових отруєнь у наших чотириногих друзів.

У зв’язку з тим, що спекотне літо в розпалі та харчові продукти мають властивість псуватися, власникам тварин, які годують своїх вихованців натуральною їжею або вологими кормами, необхідно чітко контролювати прийом та якість даних продуктів.

Харчове отруєння – незаразне захворювання, виникає в результаті вживання їжі, що містить шкідливі мікроорганізми, або токсичні для організму речовини.

Харчове отруєння поняття збірне, оскільки може бути викликане різними причинами, проте механізм розвитку захворювання, а так само його клінічні ознаки, подібні. Для всіх видів отруєнь характерно: загальна інтоксикація, запалення слизової шлунково-кишкового тракту, а також розвиток зневоднення різного ступеня.

Паразити у собак:  гельмінтози

Хвороби, що викликають паразитичні хробаки, називають гельмінтозами.

Гельмінти (паразитичні хробаки) супроводжують собак все життя – від народження до старості. Це пояснюється тим, що наші вихованці проводять час на вулиці, під час прогулянок, можуть контактувати з зараженими тваринами.

Гельмінти – багатоклітинні організми, що мають складну будову, величиною від часток міліметра до 5-ти метрів, різної форми.

У собак дуже часто виявляють гельмінтів, що належать до двух типів: плоскі та круглі черв’яки. Тип плоскі черви представлений двома класами: трематоди (сосальщики) і цестоди. Тип круглі черви – класом нематоди.

Більшість збудників гельмінтозів проникають в організм м’ясоїдних тварин через рот із кормом і водою, при ковтанні проміжних господарів, через шкіру, при укусі кровоссальними комахами, внутрішньоутробно. Локалізуються гельмінти частіше в травній системі (гетерофіоз, ехінококоз, дипилидиоз, токсокароз, токсаскарідоз), рідше в печінці (опісторхоз), нирках (діоктофімоз), легенях (парагонімоз), серці (дирофіляріоз), м’язах (трихінельоз), підшкірній клітковині (дракункульоз) , венах (шистосомоз).

Старість – не радість. «ветосмотри» для старіючих тварин

У Вашому будинку живе улюблений чотириногий малюк? На жаль, не хочеться уявляти і вірити, що він теж може старіти. Та, на жаль, це так. Більшість собак і кішок вважаються старшого віку, починаючи з 7 років. А великі й гігантські породи собак починають старіти навіть раніше – з 5-ти або 6-ти років.

Обережно! Небезпечна скошена трава!

У жаркий безхмарний літній день, проходять в місті профілактичні роботи зі скошування трави в парках і газонах. Під гарячими сонячними променями вона висихає і може стати небезпечною для наших вихованців. Небезпека міститься у вигляді сухих, колючих колосків (у народі їх називають «устюк»).

Після вигулювання наших вихованців на газонах, у алеях, парках, лісах, полях – колоски найчастіше можна знайти на лапах тварин в міжпальцевому просторі, а в довгошерстих собак –і в інших місцях (вуха, живіт). Собаки починають інтенсивно вилизувати і вигризати лапи. Між пальцями шкіра стає гіперемированою (червоною), запаленою, набряклою, в гіршому випадку з’являється гнійний ексудат (абсцеси), далі з’являється сильна кульгавість, після чого власники звертаються до ветлікаря.

Тепловий і сонячний удар!

Під час відпусток багато любителів тварин беруть своїх вихованців разом з собою на відпочинок, будь-то на заміську ділянку або морське узбережжя. Перед подорожжю усі запасаються засобами для боротьби з несамовитою спекою, забуваючи про своїх братів менших, адже і для них вона є досить небезпечним фактором. Не всі тварини можуть довго переносити пряме сонячне проміння, або перебування в задушливому малопровітряному приміщенні. Найбільш вразливі дрібні види (кішки, гризуни, декоративні породи собак) з довгою, густою і темною шерстю, на відміну від більш великих тварин. Основною небезпекою є отримання теплового і сонячного удару. Чим вони відрізняються один від одного?

Слідкуємо за зубками вашого улюбленця!

Літо – спекотна пора, коли ми, шкодуючи наших тварин, ведемо їх в клініки на стрижку, дуже часто поєднуючи це з іншими косметичними процедурами. Однією з таких є чищення зубів.

Через якість води, особливості метаболізму тварини, генетичної схильності на зубах відкладається зубний камінь, який призводить до травмування ясен, оголення зубних коренів і парадонтозу. У подальшому все закінчується випаданням зубів і лікуванням інфекції в роті.

Доглядаємо за шерстю пухнастих кроликів

В даний час в заміських будинках міститься велика кількість різних видів дрібних домашніх тварин, серед них є і декоративні кролики. Кролики – це не тільки м’які і красиві грудочки шерсті, але і рухливі, допитливі, компанійські істоти. Їх можна і навіть потрібно випускати погуляти на травичці. Але тут їх підстерігають деякі небезпеки.

Также интересно
МАРТ. Календарь владельца животного
МАРТ. Календарь владельца животного

Первое весеннее тепло… После длительной зимы — мы с таким нетерпением его ждем! Природа оживает, дарит нам первые теплые лучи солнышка, капель, первые цветы подснежников, тюльпанов. Эту радость с нами разделяют наши любимые питомцы, братья наши меньшие… В то же время с приходом весны и тепла активизируются злостные враги наших млекопитающих питомцев (блохи, комары, клещи и т.п.). […]

Читать дальше >>
Уход за лапами собаки зимой!
Уход за лапами собаки зимой!

Зимой лапы собаки требуют особого ухода. Это связанно с тем, что они могут пострадать от двух основных факторов: холода и солевого реагента, которым посыпают улицы. При этом холод способен привести к появлению на подушечках шелушения и трещинок, а если хозяин это проигнорирует, собака пострадает еще больше вплоть до обморожения лап. Угроза солевого реагента Солевой реагент […]

Читать дальше >>
Календар власника тварини. Вересень
Календар власника тварини. Вересень

Вересень — перехідна пора, коли і господарям, і їх вихованцям доводиться звикати до похолодання, яке, скільки до нього не готуйся, завжди настає раптово. І тут наших вихованців підстерігають всілякі неприємності зі здоров’ям. Команда «Алден-Вет» дає поради, яких небезпек слід очікувати восени, а також як їм протистояти. Вітаміни Багато людей приймають вітаміни восени, чим гірше наші […]

Читать дальше >>
Декабрь. Календарь владельца
Декабрь. Календарь владельца

Зима – это то время, когда хочется забраться под одеяло, пить чай и никуда не идти. Такое настроение не только у нас, но и у наших питомцев. Животные могут начинать спячку, грустить или, даже, впадать в депрессию. Мы должны помочь своим любимчикам перенести эту студеную пору без потерь для их здоровья. Это нужно делать не […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X