Вплив отруйного снігу на тварин

Однією з проблем зими в містах, для наших тварин, є протиожеледні реагенти. А саме реагенти на основі MgCl2, CaCl2, NaCl, які відносяться до третього класу небезпечності по ГОСТ 12.1.007-76 «Шкідливі речовини. Класифікація і загальні вимоги безпеки». Вказані речовини, при прямому контакті, володіють подразнюючою дією на слизові оболонки та шкіру. Працівники, що контактують з цими реагентами, вдягають спеціальний одяг, захищають руки та очі. Від цієї солі розвалюється наша обув та іржавіють автомобілі. Тоді що ж коїться з нашими тваринами при контакті з нею?

Зробивши висновок з вище сказаного, зрозуміло, що прямий контакт реагенту з шкірою тварини може викликати місцеві реакції, що може привести до серйозно дерматиту, а при потраплянні всередину — може викликати отруєння. Слід не забувати, що придорожній сніг багатий солями тяжких металів та різних нафтопродуктів.

Як саме тварина може постраждати від такого снігу? Дуже просто. Прогулюючись по тротуару, переходячи через дорогу або по узбіччю біля дороги отруйні речовини попадають на лапи та шерсть тварин. На місці контакту відмічається місцеві реакції, дерматит (сухість шкіри, тріщини м’якушів). Це турбує тварину і вона починає вилизуватись, чим саме и викликає отруєння, так як сіль потрапляє в травний шлях. Також багато собак, особливо цуценят, дуже раді першому снігу и починають його їсти, що призводить до ще швидшого і серйознішого отруєння.

Симптоми. Перші ознаки отруєння можуть проявитись через 3-5 годин. Блювота, діарея, слабість, судороги, зміна кольору слизових оболонок, тремор, порушення координації, навіть параліч.

Що ж робити? На сам перед при підозрі на отруєння треба чим скоріш звернутися до ветеринарного лікаря. В домашніх умовах можна дати сорбенти. По приходу до лікаря буде зібраний повний анамнез, відібрані потрібні аналізи і назначене лікування. Власники тварин повинні пам’ятати, що кожна година дорога! Чим швидше собака буде доставлена в лікарню, тим більша вірогідність одужання, адже інтоксикація організму розвивається швидко.

Як ми можемо захистити свого улюбленця? В першу чергу слідкувати за твариною, не давати поїдати сніг в місцях де вірогідність «отруйного снігу» велика, а саме придорожній частині та дорогах. Для запобігання дерматитів на лапах, можна використовувати спеціальний віск або взуття. Після прогулянок вимивати місця контакту отруйного снігу з тілом (лапи, грудна клітка, пах). Кожного разу оглядати лапи, міжпальцевий простір на наявність дефектів, якщо такі є, не зволікаючи звернутися до лікаря!

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X