Як обрати свого собаку та на що чекати майбутньому власнику?

Як відомо, у кожного собаки свій характер, манера поведінки та індивідуальні вподобання, властиві його породі. Майбутні власники часто мають сумніви з приводу того, на кому зупинити свій вибір. Ветеринарні лікарі ВЦ «Алден-Вет» спілкуються з тисячами хазяїв та знають, чого чекати від будь-якої породи. Ми вирішили поділитись з вами секретами чотирилапих друзів та порадити вам, як зробити правильний вибір та не помилитись.

Для захисту родини та оселі

Якщо ви потребуєте справжнього охоронця і хочете завести собаку-захисника, то робить вибір з особливою відповідальністю.

Німецька вівчарка, ротвейлер, московська сторожова, середньоазіатська вівчарка, різеншнауцер, доберман — відмінні породи для охорони. Але останній має не дуже густу шерсть, а отже важче перенесе зиму.

Цілком можливо, що вас зацікавлять і бійцівські породи собак. Існує міф, що вони вирізняються агресивністю, аде це далеко не так. Багато залежить від виховання та середи існування тварини. Ви можете виростити її самостійно чи скористатись допомогою кінологів. За цим питанням ви завжди можете звернутись в будь-яку з наших клінік.

Для активного спорту

Якщо вас стиль життя достатньо активний і ви мрієте про собаку, що розділить ваші спортивні вподобання, то обирайте породу, що обожнює рух. Взагалі, більшість собак по своїй природі полюбляє енергійні вправи та розваги, проте для постійних фізичних навантажень та вправ більш підійдуть крупні та середні породи собак.

Німецькі вівчарки, більшість пойнтерів, добермани, англійська та ірландський сетер,  стаффордширскі тер’єри, бордер коллі , далматин .

Собаки, що люблять дітей

При належному вихованні будь-яка собака буде любити дітей, буде вірним другом та захисником. Проте, є особливі породи, що дуже прив’язуються до малюків та не залишають сумнів щодо свого дбайливого ставлення до них.

Родині з маленькими дітьми можна завести боксера, або менш поширеного бігля, вони люблять грати з дітьми. Для більш дорослої дитини підійде такса, джек рассел тер’єр, фокстер’єр (діти мінімум 6-9 років).

Взагалі для родин з дітьми завжди рекомендують великих собак. Вони мають добрий характер та багато терпіння, проте багато залежить від виховання тварини. Особливо підійде сенбернар або лабрадор ретривер, хоча останній і не відноситься до великих собак, але відрізняється добрим характером.

Завжди контролюйте спілкування маленької дитини і собаки. Не залишайте їх наодинці. Діти, як відомо, люблять тягнути собаку за вуха, можуть не помітити як зроблять боляче і т. д. Залишаючи будинок, тварину і маленьку дитину ізолюйте одну від одної.

Самостійні собаки, для тих хто рідко буває вдома

Якщо вам завжди бракує часу та ви не в змозі приділяти своєму улюбленцю достатньо уваги, то вам потрібна незалежна собака, що потребує спілкування менше за інші породи. Для такого стилю життя підійдуть скотч-тер’єри і російський хорт.

Для тих хто любить дім і хорошу компанію

Якщо ви саме джерело любові та ласки, то вам потрібен собака, що захоплюється спілкуванням з людиною. Вам потрібен компанійський пес і тут в нагоді такі породи як китайська хохлата, французький бульдог, померанський шпіц або карликовий пудель. Вони стануть вашими найкращими друзями і будуть у захваті від вашого існування.

Якщо ви бажаєте бачити не тільки ласкавого песика, а ще й охоронця, що буде сповіщати вам о будь-яких змінах дзвінким лаєм, то обирайте бладхаунда, бігля чи кокер-спаніеля – ці ласкаві хвостики будуть більш за всіх радіти вашій увазі до них, та ще й попереджувати про неочікуваних гостей завчасно.

Собаки для мешканців квартир

Якщо ви шукаєте породу, що не буде лаяти без вагомих причин, не буде потребувати фізичних навантажень и довгих прогулянок — знайомтесь з наступним списком.

Мопси, французькі та англійські бульдоги будуть раді і на невелику прогулянку. Такі породи як чіхуа-хуа і скотч-тер’єр теж підійдуть для квартирного утримання, проте, вони трохи більш галасливі. Проте, собаку можна навчити не лаяти уночі.

 Якщо ви маєте чуттєвий сон

Якщо вам потрібна тиша вночі, то вам потрібен собака, що не гавкає. Такою властивістю відомі бассенжи.  Англійскі вівчарки і хорти також мають тихий, спокійний характер. А ось бульдоги і боксери не найкращий вибір, так як вони хропуть уві сні.

Собаки для тих, хто страждає на алергію

Существует собаки с минимальным риском провокации аллергических реакций.  К ним относятся йоркширские терьеры, ши-тцу, лхаса апсо.

Обмежена рухливість

Людям, обмеженим в рухливості, або тим, хто сам обмежує себе в ній, потрібен пес, який буде насолоджуватися бігом по двору і якому буде досить нетривалої прогулянки.

Все залежить від розмірів породи. Серед порід невеликих розмірів — бассет-хаунд, ши-тцу і пекінес. Як правило, тер’єрам і іншим породам середніх розмірів потрібно більше фізичної активності.

Собаки, що люблять спілкування і людей

Особливо люблять людей золотистий ретривер, англійський та ірландський сетер, гончі, лабрадор ретривер, сибірські лайки і бішон фрізе. До речі, ті ж американські стаффордширські тер’єри, незважаючи на постійні плітки в інтернеті, неймовірно люблять людей.

Все ж таки багато залежить від виховання собаки, а також її спадковості. Деякі породи спеціально виводили задля допомоги та любові до людей, тому вони схильні до мирної поведінки.

Для активних, життєрадісних власників

Для тих, хто любить свіже повітря та тривалі прогулянки обирайте собі в супутники акіта-іну, спанієля, пуделя, померанського шпіца – вони не проти погуляти з вами або вашою родиною. Сюди можна додати фокстер’єра та джек рассел тер’єра, але у них сильний мисливський інстинкт, тому слід приділити увагу основним командам.

Собаки для людей с особливими потребами

Собаки завжди допомагали людям з обмеженими можливостями. Навчений собака здатен допомогти зменшити тривожність у людини хворої на Альцгеймера, стати поводирем сліпого, допомогти глухим, людям з аутизмом, а також у багатьох інших випадках.

В якості поводирів беруть німецьких вівчарок, ротвейлерів, лабрадорів, коллі, ретриверов. Хоч ротвейлери і німецькі вівчарки це породи для охорони, але саме вони зможуть захистити незрячу людину.

Для душі та серця

І все ж таки неважливо якими вподобання ви живете, можливо настав той момент, коли їх потрібно змінити. Хто як не наші домашні улюбленці навчать нас дивитись на це світ по-іншому. У кожного собаки своя індивідуальність, яка легко може зробити вас просто щасливішою людиною.

Ми бажаємо всім своїм клієнтам любити своїх улюбленців та оберігати їх здоров’я. Ну, а якщо ви тільки стали на шлях майбутнього власника, то обирайте серцем і ваше життя зміниться назавжди.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X