Якщо ваш собака любить купатися

Собаки дуже люблять купатися, а в літній період — це не тільки задоволення, але й прекрасний спосіб освіжитися. Однак для того, щоб вихованець не підхопив при цьому інфекцію, щоб не застудився і не травмувався, купати собаку потрібно правильно, вибираючи для цього безпечні місця і дотримуючись основних правил гігієни.

Плавання — дуже корисне для вашого улюбленця, воно сприяє зміцненню імунітету, розвитку м’язового каркаса і підвищує витривалість. Але це можливо тільки в тому випадку, коли купання собак виконується з урахуванням усіх фізіологічних особливостей вашого вихованця.

Основні правила купання собаки

Для початку потрібно ретельно вибрати місце. Якнайкраще для цього підійде водойма, яка відкрита СЕС для людей. Якщо там немає знаку «Собакам купання заборонено», можете сміливо відправляти вихованця у воду. Якщо такого пляжу поблизу немає, можна вибрати просто чисту водойму з проточною водою і пологими, не слизькими берегами.

Температура води, в якій ваш собака збирається покупатися, не повинна бути нижче 20 градусів, інакше вихованець може застудитися. Час купання не повинен перевищувати 15 хвилин, особливо в перший раз. Йти на пляж з собакою краще або вранці до 12 годин, або ввечері після 17, і головне — до прийому їжі.

На час купання нашийник з вихованця краще знімати, щоби він не міг зачепитися ним за які-небудь корчі. Після купання не варто відразу надягати його назад, щоб шкіра вихованця під нашийником не пріла. Не варто відразу купати собаку, якщо він тільки що активно бігав і грався при досить високій температурі повітря. У цьому випадку потрібно спочатку зволожити йому голову, дозволити помочити лапи, потім дати попити чистої (не з водойми) води. Нехай він трохи «охолоне», і тоді улюбленця можна відпускати купатися.

Не дозволяйте хвостатому пити воду з водойми — у ній можуть бути яйця гельмінтів та збудники вірусних інфекцій, які виділяють інші тварини з екскрементами під час купання.

Особливо уважно треба слідкувати, щоби ваш улюбленець не пив воду, яка цвіте. Цвітіння вод — масовий розвиток фітопланктону, який викликає зміну кольору води і погіршує кисневу забезпеченість вод. Одна з причин цвітіння води — надходження у водойми мінеральних, особливо фосфоровмісних добрив, синтетичних засобів, органічних забруднювальних речовин. При цьому виникає замор риби, і вона гине. Якщо вживати воду з ознаками цвітіння, можуть розвинутися алергічні реакції та отруєння. Деякі види водоростей виробляють нейротоксини у великій концентрації. Це може викликати серйозні порушення роботи нервової системи.

Коли ваш вихованець занурився у воду, не дозволяйте йому пірнати. Справа в тому, що потрапляння води у вуха може стати провокуючим фактором для розвитку отиту. До речі, з цієї ж причини після купання вихованцеві слід ретельно витерти вуха рушником.

Задля уникнення переохолодження, не дозволяйте собаці перебувати у воді більше встановленого часу (15—20 хвилин). Крім того, якщо повітря прохолодне, наприклад, ввечері, то не варто чекати, коли тварина висохне самостійно, краще ретельно витерти її рушником. Якщо ж на вулиці вітер, купати собаку взагалі не варто.

Якщо ваша вихованка — дівчинка, її не рекомендується купати під час тічки, оскільки в цей період організм собаки дуже сприйнятливий до інфекцій і переохолоджень. Не варто купати й цуценя, який ще не пройшов вакцинацію. Тільки через два тижні після всіх зроблених щеплень малюка можна порадувати водними процедурами на природі. Особливо важливо дотримуватися таких правил після щеплення від сказу, оскільки можуть виникнути деякі ускладнення — розлад травного тракту, порушення цілісності шерстного покриву тощо.

Якщо після купання собака ще довго перебував на природі, грав та бігав у піску, то краще, прийшовши додому, вимити його спеціальним шампунем. Те саме варто зробити, якщо шерсть вашого улюбленця після води має неприємний запах.

Де купання собак заборонено

Багато власників домашніх вихованців впевнені, що якщо в озері або річці є жаби, рибки та інша живність, то купати собаку там категорично не можна. Це помилкова думка, навпаки, якщо у воді є такі мешканці, це свідчить лише про те, що вода чиста і придатна для життя. А ось що дійсно повинно насторожити, так це велика кількість водоростей.

Не варто також купати вихованця в річках і водоймах маленьких промислових міст. До речі, якщо річка стікає у водойму, то це може означати, що в ній присутні стічні води. Категорично не можна купати собаку і в стоячих водоймах, оскільки в такій воді розмножується велика кількість бактерій і інфекцій. І одна з найнебезпечніших для собак та людей — це лептоспіроз.

Ще одним забороненим місцем для купання собак повинні стати водойми, де живе багато водоплавної птиці, особливо в цьому відношенні небезпечні качки. Справа в тому, що в їхніх екскрементах можуть бути личинки гельмінтів, які, знаходячись на поверхні води, можуть потрапляти на шкіру вашого вихованця та викликати свербіж і занепокоєння у собаки впродовж декількох тижнів.

Багато господарів беруть своїх вихованців на море. Це допустимо, однак важливо пам’ятати, що солона вода може подразнювати шкіру собаки, тому після кожного купання важливо сполоснути її прісною водою.

Безпечне купання

Літнє купання для собаки — справжнє задоволення і прекрасний спосіб охолонути, тому, якщо поблизу немає чистого озера або річки, то на дачній ділянці можна розмістити невеличкий басейн. Однак поширена помилка дачників полягає в тому, що вони наливають у нього воду з колонки або колодязя, а потім, не дочекавшися, доки вона прогріється, занурюють туди собаку. Робити цього категорично не можна. По-перше, таке купання не завдасть вихованцеві ніякого задоволення, йому буде просто холодно. По-друге, різкий перепад температури може спровокувати збій серцевого ритму, що досить небезпечно, особливо для літніх вихованців. Крім того, стрибок температури може також спровокувати різкий спазм судин, у тому числі і мозку. І, звичайно, тварина може елементарно застудитися.

Купання має приносити собаці та його власникам тільки радість і задоволення. Сонце, блиск води, бризки і щасливий заливчастий гавкіт вихованця — ось головні атрибути цього процесу. Щоб не затьмарювати його ніяким підводним камінням в прямому і переносному сенсі, намагайтеся зробити купання собаки максимально зручним і безпечним.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X