Рейтинг літніх небезпек для домашніх тварин на природі!

Коли на вулиці встановлюється тепла погода і починаються виїзди на природу, дачу або у ліс — наші вихованці беруть активну участь у наших планах. І для того, щоби відпочинок не закінчився неприємностями для власників, потрібно знати про небезпеки, що підстерігають на природі наших улюбленців.

Одна з перших неприємностей, з якою стикаються наші улюблені вихованці при виїзді на природу, — це кліщі. Для домашніх тварин кліщі загрозливі у першу чергу тим, що вони переносять дуже небезпечні кровопаразитарні захворювання: бабезіоз (або піроплазмоз), ерліхіоз і анаплазмоз. Всі ці захворювання можуть призвести до смерті тварини. Зараження відбувається під час укусу вихованця.

Основні симптоми зараження:

  • млявість,
  • відмова від їжі,
  • небажання йти на прогулянку,
  • сонливість,
  • блювота,
  • діарея,
  • підвищення температури,
  • зміна кольору сечі.

За наявності будь-яких з цих симптомів слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря для правильної постановки діагнозу і призначення вчасного лікування.

Важливо: Власники не завжди знають, як правильно видаляти кліща, якого вони помітили на своїй тварині. Через незнання, при спробі видалити його, ми залишаємо його частину під шкірою. Це відбувається через те, що кліщ дуже міцно впивається в шкіру і власники намагаються його не викручувати, а просто виривають, тим самим залишаючи його голівку під шкірою. Для того щоб повністю видалити кліща, краще використовувати спеціальні пристосування, які схожі на вигнутий пінцет. Якщо ви не знаєте, як правильно видалити кліща з вашої тваринки, краще зверніться до ветеринара, який підкаже, як це правильно зробити. Після того як кліща видалено, місце укусу слід обробити звичайними розчинами-антисептиками, наприклад, хлоргексидіном.

На природі або на дачі наші вихованці стикаються з комарями. Комарі дошкуляють нашим вихованцям не тільки незручностями у вигляді укусів, але й можуть бути переносниками такого небезпечного захворювання, як дирофіляріоз, яке становить небезпеку і для людини. Під час укусу через ротовий отвір інфікованого комара у кров тварини потрапляють личинки дирофілярій. Дирофілярії дозрівають до дорослих особин протягом 6-8 місяців. Статевозрілі особини починають розмножуватися безпосередньо у тварині і можуть викликати навіть її смерть. Симптоми наявності дирофілярій у тварини:

  • задишка;
  • швидка втома;
  • кашель;
  • проблеми з серцево-судинною та дихальною системою;
  • тромбоз (закупорка) судин.

За наявності хоча б одного з цих симптомів краще звернутися до ветеринарного лікаря для правильної діагностики та допомоги вашому вихованцеві. Адже це захворювання дуже небезпечне для тварини.

Також комарі та блохи, з якими контактувала тварина, можуть викликати у неї алергічні реакції. Найчастіше тварини реагують на слину бліх і комарів. При цьому, місце укусу може почервоніти і викликати у тварини сильний зуд. Якщо ви помітили розчесані ділянки на шкірі тварини після виїзду на природу, краще не відкладати візит до ветеринарного лікаря, аби якнайшвидше визначити причину і отримати лікування.

Для того щоб наші вихованці були в безпеці від ектопаразитів, їх потрібно регулярно обробляти від них. Краплі застосовують один раз на 3-4 тижні, для того щоб зберегти максимальну концентрацію препарату в крові. Тварину краще обробляти за 3 дні до купання або через 3 дні після купання, якщо це зробити раніше, ефекту може не бути і тварина знов буде уражена паразитами. Також тварину можна обробляти за допомогою спеціальних нашийників. Їх ефект становить від 3 до 6 місяців. Зараз на ринку ветеринарних препаратів з’явилися спеціальні таблетки від бліх і кліщів, як от: Bravecto (захист до 3 місяців) і Nexgard (захист до одного місяця).

Перед виїздом на природу тварину також слід додатково обробити спеціальними спреями від комарів. Якщо ви не знаєте, як правильно підібрати захист для свого вихованця, краще порадьтеся з ветеринаром.

Під час прогулянки в лісі або перебуваючи на дачі, вихованець може бути покусаний гризуном (щуром або мишею). Найчастіше це може відбутися через надмірну природну цікавість вихованця, його бажання погратися з ним або й полюючи на нього. Під час укусу гризун може інфікувати домашню тварину такими захворюваннями, як сказ і лептоспіроз, які є смертельно небезпечними не лише для вашого вихованця, але й для вас.

При виявленні місця укусу слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Для того щоб захистити вашого вихованця, потрібно регулярно, один раз на рік, робити щеплення комплексною вакциною від вірусного захворювання, лептоспірозу та сказу. Тільки у такий спосіб ви зможете захистити і себе, і вашого домашнього улюбленця.

Також наші вихованці, перебуваючи на природі, можуть бути покусані комахами, мухами, осами та бджілами, місце укусу яких так само може викликати дискомфорт у тварини. Намагаючись відігнати їх від себе, наші улюбленці тільки провокують небезпечних комах, оскільки останні можуть покусати тварину та залишати жало. Внаслідок чого у тваринки можуть розвинутися вкрай небезпечні алергічні реакції. Розпухла морда чи лапа, почервоніння шкіри, або й набряк гортані, що є найбільш серйозним проявом алергічної реакції, який може призвести навіть до її смерті. Якщо ви помітили прояви алергії у тварини, їй негайно слід дати антигістамінні препарати (лоратадин, супрастин) та максимально швидко доставити до ветеринарного лікаря, який надасть термінову кваліфіковану допомогу.

Вихованці дуже люблять гратися та бігати у траві, у якій їх також може підстерігати небезпека. Наприклад, під час бігу випадково натрапити на змію. Змії вкрай небезпечні для домашніх тварин. Найчастіше через свою природну цікавість наші улюбленці страждають від їхніх укусів. Якщо ви помітили кров на вашій тварині, уважно огляньте її, адже можливо це слід від укусу змії. Якщо виявлено укус на лапі, необхідно накласти джгут вище рани — це сповільнить розповсюдження отрути по кровоносних судинах. Якщо ж знайшли в іншому місці, тоді необхідно максимально сильно натиснути на ранку — це також сповільнить розповсюдження отрути по організму. Але якщо ви не відразу помітили укус, вас повинні насторожити такі симптоми, як млявість, апатія, рвота, підвищення температури, посиніння в ділянці укусу, нервові судоми. За наявності будь-яких з цих ознак потрібно терміново відвезти тварину у ветеринарну клініку .

Наші улюбленці – як маленькі діти, яким потрібно все обнюхати, спробувати на дотик, й навіть на зуб. Тому найчастіше тварини страждають від отруєнь. Отруйні речовини зазвичай розкидають у місцях частого вигулу собак. Такі речовини можуть бути замасковані або просто розкидані у вигляді порошку. Отруєння відбувається при попаданні небезпечної речовини в ШКТ або ж при вдиханні через верхні дихальні шляхи тварини. Отруєння без надання термінової ветеринарної допомоги може закінчитися летально.

Задля уникнення цього потрібно дотримуватися декількох правил:

  • Якщо ви помітили, що тварина жує щось підозріле, постарайтеся відібрати це і максимально очистити ротову порожнину від з’їденого.
  • Дайте тварині сорбенти (активоване вугілля, ентеросгель або атоксил).
  • Намагайтеся у тварини викликати рвоту (це можна зробити за допомогою кухонної солі, яку потрібно покласти на корінь язика).
  • Терміново звернутися до ветеринарної клініки для надання кваліфікованої ветеринарної допомоги.

Якщо у тварини почалися вищеописані клінічні симптоми, такі як апатія, млявість, рвота, пронос, судоми — потрібно негайно їхати у ветеринарну клініку, щоб встановити діагноз і, найголовніше, надати термінову допомогу.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X