Тепловий і сонячний удар

Під час відпусток багато любителів тварин беруть своїх вихованців разом з собою на відпочинок, будь-то на заміську ділянку або морське узбережжя. Перед подорожжю усі запасаються засобами для боротьби з несамовитою спекою, забуваючи про своїх братів менших, адже і для них вона є досить небезпечним фактором. Не всі тварини можуть довго переносити пряме сонячне проміння, або перебування в задушливому малопровітряному приміщенні. Найбільш вразливі дрібні види (кішки, гризуни, декоративні породи собак) з довгою, густою і темною шерстю, на відміну від більш великих тварин.

Основною небезпекою є отримання теплового і сонячного удару.

Чим вони відрізняються один від одного?

Тепловий удар – це стан підвищення температури тіла після впливу високих температур навколишнього середовища, або посиленої теплопродукції, при зменшеній тепловіддачі. Порушення здатності тварини розсіювати тепло відбувається з різних причин. Виділення тепла через органи дихання за допомогою випаровування знижується в умовах підвищеної вологості або при обструкції верхніх дихальних шляхів. Собаки брахіоцефальних порід, тварини зі схильністю до колапсу трахеї втрачають здатність розсіювати тепло.

Тепловий удар, найчастіше розвивається, коли тварин закривають в перегрітих автомобілях, залишають на вулиці в спекотний сонячний день без укриття. Тепловий удар, спровокований фізичною напругою, зустрічається рідше. Він може виникнути у собак, яких тренують в жарку вологу погоду, або у тварин з порушеною здатністю виділення тепла.

Ознаки теплового удару

Ознаками теплового удару можуть бути: підвищена температура тіла (на 2-3 градуси), задишка (дихання з відкритим ротом), підвищене слиновиділення, прискорене серцебиття, хитка хода, червоний колір видимих ​​слизових оболонок і їх сухість, блювання, діарея.

При виявленні ознак теплового удару рекомендується щонайшвидше перенести тварину в тінь, більш прохолодне приміщення; обливання прохолодною (не крижаною) водою подушечок лап, потилиці, забезпечити вільний доступ кисню і негайно звернутися у ветеринарну клініку.

Як не допустити перегрівання тварини?

Сама профілактика теплового удару випливає з причин, які породжують його. Найбільш часто він виникає у тварин, які знаходяться в жаркий день у машині (найчастіше в пробці). Намагайтеся перевозити тварину ввечері або рано вранці «по холодку» (заодно уникнете пробок), відкрийте всі вікна. Якщо ви стоїте в пробці, можна вийти з машини і пройтися з твариною по узбіччю. Завжди необхідно мати з собою воду. Постарайтеся спостерігати навантаження тварини в сонячну, жарку погоду (особливо це відноситься до довгошерстим собакам і старим тваринам з захворюваннями серця). Якщо ваша тварина живе за містом на вулиці, забезпечте йому тінь і вільний доступ до води.

Сонячний удар виникає при тривалому впливі прямих сонячних променів. Для нього, на відміну від теплового удару, характерна раптовість захворювання, яке часто протікає при нормальній температурі тіла. Слизові оболонки тварини червоніють. Тварина проявляє занепокоєння, збудження, можливі судоми. Профілактика і перша допомога такі самі, що й при тепловому ударі. Найголовніше – застерегти розвиток теплового удару, а за ним – незворотних змін у слідстві перегріву мозку. Єдиний спосіб це зробити – звернутися у ветеринарну клініку.

Также интересно
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!
Безпритульні тварини — наші друзі, а ми — їхня підтримка!

Любіна Катерина,  асистент клініки ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Естонська, 51 А чи знаєте Ви, що існує день наших братів меших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 […]

Читать дальше >>
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома — це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читать дальше >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка «ВЕТПро» за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія — одна з […]

Читать дальше >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X