Щеплення від сказу

Сказ – одна з найнебезпечніших хвороб. Воно є невиліковною, швидко вражає нервову систему тваринни і призводить до трагічних наслідків. Щеплення від сказу повинні бути зроблені навіть у разі, якщо ваш вихованець не виходить з квартири і не контактує з іншими тваринами.

Для чого потрібно таке щеплення?

І для котів, і для собак, сказ однаково небезпечний: тварина стає некерованою і може заподіяти шкоду собі, іншим вихованцям і господарю. Більш того, заразитися може і людина: будь-який контакт зі слиною вже зараженого улюбленця може нести небезпеку.

Захистити тварину від такого захворювання можна тільки одним способом: своєчасним щепленням від сказу. Вакцинація формує стійкий імунітет вихованця, і в разі укусу дані про вакцинацію дають можливість обійтися карантином або повторним щепленням.

Також необхідно розуміти, що з собакою, яка не була щеплена, ви не зможете:

  • З’являтися в громадських місцях, перебувати в транспорті.
  • Подорожувати по країні або за кордон.
  • Брати участь у виставках, кінологічних заходах і змаганнях.
  • Виїжджати за місто, на полювання, риболовлю.
  • Контактувати з іншими тваринами.

Контроль ветеринара

Щеплення від сказу проводитися тільки лікарем-ветеринаром. Доктор оглядає тварину, оцінює його стан і готовність до щеплення. Саме ветеринар повинен контролювати попередню дегельмінтизацію собак. Ціна огляду і консультації не така висока, проте саме цей крок дає можливість захистити тварину.

Також важливо розуміти, що тільки у ветеринарній клініці ви можете оформити паспорт тварини і отримати позначки про те, що було проведене щеплення від сказу. Такий документ є обов’язковим для тварин, якщо вони беруть участь у виставках і заходах або є компаньйоном при подорожах.

Безпека і побічні ефекти

Деякі власники побоюються прищеплювати тварин, побоюючись наслідків і побічних ефектів. При вакцинації тварина не має шансів заразитися сказом, оскільки вакцина не містить збудника. У речовині присутня тільки оболонка вірусу, до якої і виробляється імунітет.

У собак щеплення від сказу може викликати незначні побічні ефекти: тимчасова апатичність або сонливість, яка, як правило, проходить за день. Досвідчений ветеринарний лікар обов’язково попередить про можливі наслідки.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X