+38 (096) 207 70 20 +38 (073) 207 70 20 +38 (050) 207 70 20

Щеплення від кліщів

Всупереч поширеній думці, кліщі – не зовсім сезонне явище. Сплячого кліща тварина може принести додому з вулиці в будь-який час року: паразит «відігріється» і прокинеться. Профілактичні заходи, щеплення від кліщів та обробки, необхідні, щоб зберегти здоров’я тварини.

Чим небезпечні кліщі?

Велика кількість кліщів присмоктується до тварини, але відпадає без шкоди для нього. Однак небезпеку складають:

  • Алергічна реакція;
  • Паразити, які можуть проникнути в кров собаки.

Бабезій, наприклад, проникає в кров собаки, швидко розмножується і поглинає еритроцити крові. Зараження таким паразитом називається бабезіоз. Страждають від такої хвороби всі собаки – незалежно від віку, статі чи породи.

Симптоми бабезіоза такі:

  • апатичність і млявість тварини;
  • поганий апетит або повна відмова від харчування;
  • сеча змінює відтінок;
  • тварина страждає від діареї.

Уникнути проблеми дозволяють своєчасні щеплення від кліщів і правильні обробки тварини.

Профілактичні заходи

Ветеринарні лікарі рекомендують проводити планові обробки і прийоми препаратів. Високу ефективність на даний момент мають спреї, краплі, нашийники та таблетки. Кожен спосіб має плюси і мінуси.

Термін дії обробки спреєм становить близько 3-4 тижнів. Препарат діє миттєво після нанесення, проте краще довірити обробку фахівцю або отримати консультацію ветеринара, щоб тварина не злизала речовину з шерсті.

Краплі також більш ефективні, ніж щеплення від кліщів. Такий препарат наноситься на холку і хребет. Якщо на тілі тварини вже є кліщі, діюча речовина допоможе їх знищити, паралізувавши нервову діяльність.

Список можна доповнити нашийниками і таблетками. Підбираючи такі рішення, необхідно проконсультуватися з ветеринарним лікарем, який правильно визначити препарати, марки і дозування.

Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X