Вагітність у собак

Вагітність – один із самих хвилюючих періодів у житті вашої улюблениці. Щоб цей період пройшов якомога безпечно, вам потрібно знати декілька фактів.

Статева зрілість у собак настає як правило з 7 місяців у дрібних порід і 1–1,5 року у великих порід собак. Статеві цикли у собак відбуваються 1 раз на 4–12 місяців. На це можуть впливати фактори навколишнього середовища, світловий день, особливості вирощування, годування та генетика. Кращий вік для вагітності у собак дрібних порід – від 1,5 року, у великих порід – з 2-х років. Є чотири фази циклу в собак: передтічка, охота, післятічка і період спокою. Те, що ми фактично називаємо тічкою, поділяється на 3 фази, які супроводжуються кров’янисто-слизовими виділеннями з піхви, а також відповідною поведінкою. У період охоти сука готова до спарювання,тому що в неї виникає дозрівання статевих клітин (овуляція). Вона триває всього 3–5 днів. Тому так важливо знати оптимальні строки в’язки (спарювання). Зазвичай у період охоти в суки змінюється поведінка – вона підпускає до себе кобеля, при доторканні до крупу відводить хвіст в бік, виділення стають прозорими або слабо зафарбованими в червоний колір. Іноді дані ознаки можуть бути слабко вираженими, і дуже важко визначити оптимальні строки в’язки. Для цього існують декілька методів визначення охоти:

  • визначення рівня прогестерону в сироватці крові;
  • вагінально-цитологічне дослідження виділень з піхви.
Надо ли вязать собаку "для здоровья"? - секреты домашнего груминга

Визначення овуляції

Овуляція у собак відбувається, коли рівень естрогенів знижується, а рівень прогестерону підвищується. Рівень сироваткового прогестерону слід перевіряти кожні 2–3 дні. Коли рівень прогестерону досягає 5нг/мл, відбувається овуляція. Метод вагінальних мазків оснований на тому, що слизова оболонка статевих шляхів змінюється залежно від змін, які відбуваються в яєчниках в процесі розвитку і дозрівання статевих клітин (яйцеклітин). Для кращого визначення дат спарювання складають графік відбору проб. Як правило їх відбирають з 3–5 дня початку тічки. Що ж відбувається далі після успішного зачаття і як контролювати протікання вагітності?

Діагностування вагітності

Імплантація (прикріплення) ембріонів до матки відбувається на 16–18 день. Завдяки сучасному ультразвуковому обладнанню, яким оснащена мережа клінік «Алден-Вет», ми можемо діагностувати вагітність з 21-го дня. Серцебиття плоду на моніторі можна помітити з 23 24-го дня. Частота серцебиття плоду складає 220–230 уд/хв. Воно може контролюватися за допомогою УЗД після 28-го дня вагітності.

Социализация собаки, воспитание и дрессировка взрослой собаки и щенка в  разные периоды жизни

Вагітність

Нормальне виношування плодів і протікання всього періоду вагітності забезпечують гормони яєчників – прогестерон та лютеїнізуючий гормон. Наприкінці вагітності концентрація прогестерону зменшується під дією простагландинів F2-альфа, що і призводить до початку пологів. За декілька днів до пологів собака починає «гніздуватися» – “копає” підстилку, тим самим готує місце для пологів. Внаслідок різкого зменшення прогестерону підвищується концентрація пролактину (гормон, який забезпечує утворення молока і підтримання лактації). При цьому відбувається зниження температури тіла на 1˚С або більше, за 12-24 год до пологів. Вимірюванням ректальної температури можна прогнозувати пологи і завчасно звернутися за кваліфікованою акушерською допомогою в  клініку. За 3-7 днів до пологів молочні залози збільшуються в розмірах, при натисканні з сосків виділяється молозиво.

УЗ-дослідження

За допомогою УЗД наші лікарі можуть моніторити показники серцебиття плодів, контролювати скорочення матки, виявити надмірно великі плоди або аномалії їхнього розвитку. Це дозволяє знизити неонатальну смертність цуценят. При виявленні крупнопліддя, тривалого періоду вагітності, слабкої пологової діяльності, зниження серцебиття плодів до 150 уд/хв., при вагітності у брахіоцефальних порід може бути обрано метод кесаревого розтину.

Вагітність і пологи – дуже хвилюючий момент у житті вашої улюблениці, і ми знаємо як зробити так, щоб він пройшов без ускладнень і з мінімальним ризиком для майбутньої матері і цуценят.

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X