Вплив отруйного снігу на тварин

Однією з проблем зими в містах, для наших тварин, є протиожеледні реагенти. А саме реагенти на основі MgCl2, CaCl2, NaCl, які відносяться до третього класу небезпечності по ГОСТ 12.1.007-76 «Шкідливі речовини. Класифікація і загальні вимоги безпеки».  Вказані речовини, при прямому контакті, володіють подразнюючою дією на слизові оболонки та шкіру. Працівники, що контактують з цими реагентами, вдягають спеціальний одяг, захищають руки та очі. Від цієї солі розвалюється наша обув та іржавіють автомобілі. Тоді що ж коїться з нашими тваринами при контакті з нею?

Зробивши висновок з вище сказаного, зрозуміло, що прямий контакт реагенту з шкірою тварини може викликати місцеві реакції, що може привести до серйозно дерматиту, а при потраплянні всередину – може викликати отруєння. Слід не забувати, що придорожній сніг багатий солями тяжких металів та різних нафтопродуктів.

Як саме тварина може постраждати від такого снігу? Дуже просто. Прогулюючись по тротуару, переходячи через дорогу або по узбіччю біля дороги отруйні речовини попадають на лапи та шерсть тварин. На місці контакту відмічається місцеві реакції, дерматит (сухість шкіри, тріщини м’якушів). Це турбує тварину і вона починає вилизуватись, чим саме и викликає отруєння, так як сіль потрапляє в травний шлях. Також багато собак, особливо цуценят, дуже раді першому снігу и починають його їсти, що призводить до ще швидшого і серйознішого отруєння.

3

Симптоми. Перші ознаки отруєння можуть проявитись через 3-5 годин. Блювота, діарея, слабість, судороги, зміна кольору слизових оболонок, тремор, порушення координації, навіть параліч.

Що ж робити? На сам перед при підозрі на отруєння треба чим скоріш звернутися до ветеринарного лікаря. В домашніх умовах можна дати сорбенти. По приходу до лікаря буде зібраний повний анамнез, відібрані потрібні аналізи і назначене лікування. Власники тварин повинні пам’ятати, що кожна година дорога! Чим швидше собака буде доставлена в лікарню, тим більша вірогідність одужання, адже інтоксикація організму розвивається швидко.

Як ми можемо захистити свого улюбленця? В першу чергу слідкувати за твариною, не давати поїдати сніг в місцях де вірогідність «отруйного снігу» велика, а саме придорожній частині та дорогах. Для запобігання дерматитів на лапах, можна використовувати спеціальний віск або взуття. Після прогулянок вимивати місця контакту отруйного снігу з тілом (лапи, грудна клітка, пах). Кожного разу оглядати лапи, міжпальцевий простір на наявність дефектів, якщо такі є, не зволікаючи звернутися до лікаря!

Врач-ординатор ВЦ Алден-Вет

Бул. Перова, 21В

Яськова Галина Андріївна