Як обрати свого собаку та на що чекати майбутньому власнику?

Як відомо, у кожного собаки свій характер, манера поведінки та індивідуальні вподобання, властиві його породі. Майбутні власники часто мають сумніви з приводу того, на кому зупинити свій вибір. Ветеринарні лікарі ВЦ «Алден-Вет» спілкуються з тисячами хазяїв та знають, чого чекати від будь-якої породи. Ми вирішили поділитись з вами секретами чотирилапих друзів та порадити вам, як зробити правильний вибір та не помилитись.

Для захисту родини та оселі

Якщо ви потребуєте справжнього охоронця і хочете завести собаку-захисника, то робить вибір з особливою відповідальністю.

Німецька вівчарка, ротвейлер, московська сторожова, середньоазіатська вівчарка, різеншнауцер, доберман — відмінні породи для охорони. Але останній має не дуже густу шерсть, а отже важче перенесе зиму.

Цілком можливо, що вас зацікавлять і бійцівські породи собак. Існує міф, що вони вирізняються агресивністю, аде це далеко не так. Багато залежить від виховання та середи існування тварини. Ви можете виростити її самостійно чи скористатись допомогою кінологів. За цим питанням ви завжди можете звернутись в будь-яку з наших клінік.

Для активного спорту

Якщо вас стиль життя достатньо активний і ви мрієте про собаку, що розділить ваші спортивні вподобання, то обирайте породу, що обожнює рух. Взагалі, більшість собак по своїй природі полюбляє енергійні вправи та розваги, проте для постійних фізичних навантажень та вправ більш підійдуть крупні та середні породи собак.

Німецькі вівчарки, більшість пойнтерів, добермани, англійська та ірландський сетер,  стаффордширскі тер’єри, бордер коллі , далматин .

Собаки, що люблять дітей

При належному вихованні будь-яка собака буде любити дітей, буде вірним другом та захисником. Проте, є особливі породи, що дуже прив’язуються до малюків та не залишають сумнів щодо свого дбайливого ставлення до них.

Родині з маленькими дітьми можна завести боксера, або менш поширеного бігля, вони люблять грати з дітьми. Для більш дорослої дитини підійде такса, джек рассел тер’єр, фокстер’єр (діти мінімум 6-9 років).

Взагалі для родин з дітьми завжди рекомендують великих собак. Вони мають добрий характер та багато терпіння, проте багато залежить від виховання тварини. Особливо підійде сенбернар або лабрадор ретривер, хоча останній і не відноситься до великих собак, але відрізняється добрим характером.

Завжди контролюйте спілкування маленької дитини і собаки. Не залишайте їх наодинці. Діти, як відомо, люблять тягнути собаку за вуха, можуть не помітити як зроблять боляче і т. д. Залишаючи будинок, тварину і маленьку дитину ізолюйте одну від одної.

Самостійні собаки, для тих хто рідко буває вдома

Якщо вам завжди бракує часу та ви не в змозі приділяти своєму улюбленцю достатньо уваги, то вам потрібна незалежна собака, що потребує спілкування менше за інші породи. Для такого стилю життя підійдуть скотч-тер’єри і російський хорт.

Для тих хто любить дім і хорошу компанію

Якщо ви саме джерело любові та ласки, то вам потрібен собака, що захоплюється спілкуванням з людиною. Вам потрібен компанійський пес і тут в нагоді такі породи як китайська хохлата, французький бульдог, померанський шпіц або карликовий пудель. Вони стануть вашими найкращими друзями і будуть у захваті від вашого існування.

Якщо ви бажаєте бачити не тільки ласкавого песика, а ще й охоронця, що буде сповіщати вам о будь-яких змінах дзвінким лаєм, то обирайте бладхаунда, бігля чи кокер-спаніеля – ці ласкаві хвостики будуть більш за всіх радіти вашій увазі до них, та ще й попереджувати про неочікуваних гостей завчасно.

Собаки для мешканців квартир

Якщо ви шукаєте породу, що не буде лаяти без вагомих причин, не буде потребувати фізичних навантажень и довгих прогулянок — знайомтесь з наступним списком.

Мопси, французькі та англійські бульдоги будуть раді і на невелику прогулянку. Такі породи як чіхуа-хуа і скотч-тер’єр теж підійдуть для квартирного утримання, проте, вони трохи більш галасливі. Проте, собаку можна навчити не лаяти уночі.

 Якщо ви маєте чуттєвий сон

Якщо вам потрібна тиша вночі, то вам потрібен собака, що не гавкає. Такою властивістю відомі бассенжи.  Англійскі вівчарки і хорти також мають тихий, спокійний характер. А ось бульдоги і боксери не найкращий вибір, так як вони хропуть уві сні.

Собаки для тих, хто страждає на алергію

Существует собаки с минимальным риском провокации аллергических реакций.  К ним относятся йоркширские терьеры, ши-тцу, лхаса апсо.

Обмежена рухливість

Людям, обмеженим в рухливості, або тим, хто сам обмежує себе в ній, потрібен пес, який буде насолоджуватися бігом по двору і якому буде досить нетривалої прогулянки.

Все залежить від розмірів породи. Серед порід невеликих розмірів — бассет-хаунд, ши-тцу і пекінес. Як правило, тер’єрам і іншим породам середніх розмірів потрібно більше фізичної активності.

Собаки, що люблять спілкування і людей

Особливо люблять людей золотистий ретривер, англійський та ірландський сетер, гончі, лабрадор ретривер, сибірські лайки і бішон фрізе. До речі, ті ж американські стаффордширські тер’єри, незважаючи на постійні плітки в інтернеті, неймовірно люблять людей.

Все ж таки багато залежить від виховання собаки, а також її спадковості. Деякі породи спеціально виводили задля допомоги та любові до людей, тому вони схильні до мирної поведінки.

Для активних, життєрадісних власників

Для тих, хто любить свіже повітря та тривалі прогулянки обирайте собі в супутники акіта-іну, спанієля, пуделя, померанського шпіца – вони не проти погуляти з вами або вашою родиною. Сюди можна додати фокстер’єра та джек рассел тер’єра, але у них сильний мисливський інстинкт, тому слід приділити увагу основним командам.

Собаки для людей с особливими потребами

Собаки завжди допомагали людям з обмеженими можливостями. Навчений собака здатен допомогти зменшити тривожність у людини хворої на Альцгеймера, стати поводирем сліпого, допомогти глухим, людям з аутизмом, а також у багатьох інших випадках.

В якості поводирів беруть німецьких вівчарок, ротвейлерів, лабрадорів, коллі, ретриверов. Хоч ротвейлери і німецькі вівчарки це породи для охорони, але саме вони зможуть захистити незрячу людину.

Для душі та серця

І все ж таки неважливо якими вподобання ви живете, можливо настав той момент, коли їх потрібно змінити. Хто як не наші домашні улюбленці навчать нас дивитись на це світ по-іншому. У кожного собаки своя індивідуальність, яка легко може зробити вас просто щасливішою людиною.

Ми бажаємо всім своїм клієнтам любити своїх улюбленців та оберігати їх здоров’я. Ну, а якщо ви тільки стали на шлях майбутнього власника, то обирайте серцем і ваше життя зміниться назавжди.

Также интересно
Травми рогівки у собак
Травми рогівки у собак

У деяких випадках навіть найуважніші господарі тварин  не в змозі вберегти своїх улюбленців від травм та захворювань, в тому числі очей. Найбільш часто трапляється, що під час прогулянки собаки отримують невелику рану або подряпину, яка може залишатися непоміченою, хоча здатна спричинити серйозні проблеми. Пошкодження очей та їх наслідки бувають різноманітними. Обережно, гостре Собака є дуже […]

Читать дальше >>
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)

Ще якихось 20-25 років тому дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз були екзотичними для України хворобами, а у лікарів ветеринарної медицини виникали труднощі з їх діагностуванням та лікуванням. На сьогодні, на жаль, дирофіляріоз став настільки розповсюдженим, що тест на на нього було включено до переліку обов`язкових скринінгових досліджень. Хвороби, які колись були розповсюджені у південних теплих країнах, внаслідок […]

Читать дальше >>
Реабілітація собак
Реабілітація собак

Реабілітація протягом тривалого часу вважалася дорогим методом допомоги, через що часто (і дуже дарма) ігнорувалася пацієнтами. Однак зараз вона стала більш доступною не тільки для людини, але і для тварин. Реабілітація вкрай важлива. Багато лікарів вже усвідомили, що цей етап догляду за твариною є необхідним у післяопераційному періоді для повноцінного відновлення пацієнта. Зараз фахівці почали […]

Читать дальше >>
33 питання про вакцинацію. Детально про все, що хочуть знати власники
33 питання про вакцинацію. Детально про все, що хочуть знати власники

Існує не так багато приємних приводів для звернення до ветеринара. Вакцинація – один із них. В цій статті спробуємо дати чіткі та зрозумілі відповіді на питання, які найчастіше чує ветеринарний лікар від власників собак. 1) Що таке вакцинація та для чого вона потрібна? Вакцинація – це найефективніший спосіб захисту від інфекційних хвороб. Суть її полягає […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X