Як обрати свого собаку та на що чекати майбутньому власнику?

Як відомо, у кожного собаки свій характер, манера поведінки та індивідуальні вподобання, властиві його породі. Майбутні власники часто мають сумніви з приводу того, на кому зупинити свій вибір. Ветеринарні лікарі ВЦ «Алден-Вет» спілкуються з тисячами хазяїв та знають, чого чекати від будь-якої породи. Ми вирішили поділитись з вами секретами чотирилапих друзів та порадити вам, як зробити правильний вибір та не помилитись.

Для захисту родини та оселі

Якщо ви потребуєте справжнього охоронця і хочете завести собаку-захисника, то робить вибір з особливою відповідальністю.

Німецька вівчарка, ротвейлер, московська сторожова, середньоазіатська вівчарка, різеншнауцер, доберман — відмінні породи для охорони. Але останній має не дуже густу шерсть, а отже важче перенесе зиму.

Цілком можливо, що вас зацікавлять і бійцівські породи собак. Існує міф, що вони вирізняються агресивністю, аде це далеко не так. Багато залежить від виховання та середи існування тварини. Ви можете виростити її самостійно чи скористатись допомогою кінологів. За цим питанням ви завжди можете звернутись в будь-яку з наших клінік.

Для активного спорту

Якщо вас стиль життя достатньо активний і ви мрієте про собаку, що розділить ваші спортивні вподобання, то обирайте породу, що обожнює рух. Взагалі, більшість собак по своїй природі полюбляє енергійні вправи та розваги, проте для постійних фізичних навантажень та вправ більш підійдуть крупні та середні породи собак.

Німецькі вівчарки, більшість пойнтерів, добермани, англійська та ірландський сетер,  стаффордширскі тер’єри, бордер коллі , далматин .

Собаки, що люблять дітей

При належному вихованні будь-яка собака буде любити дітей, буде вірним другом та захисником. Проте, є особливі породи, що дуже прив’язуються до малюків та не залишають сумнів щодо свого дбайливого ставлення до них.

Родині з маленькими дітьми можна завести боксера, або менш поширеного бігля, вони люблять грати з дітьми. Для більш дорослої дитини підійде такса, джек рассел тер’єр, фокстер’єр (діти мінімум 6-9 років).

Взагалі для родин з дітьми завжди рекомендують великих собак. Вони мають добрий характер та багато терпіння, проте багато залежить від виховання тварини. Особливо підійде сенбернар або лабрадор ретривер, хоча останній і не відноситься до великих собак, але відрізняється добрим характером.

Завжди контролюйте спілкування маленької дитини і собаки. Не залишайте їх наодинці. Діти, як відомо, люблять тягнути собаку за вуха, можуть не помітити як зроблять боляче і т. д. Залишаючи будинок, тварину і маленьку дитину ізолюйте одну від одної.

Самостійні собаки, для тих хто рідко буває вдома

Якщо вам завжди бракує часу та ви не в змозі приділяти своєму улюбленцю достатньо уваги, то вам потрібна незалежна собака, що потребує спілкування менше за інші породи. Для такого стилю життя підійдуть скотч-тер’єри і російський хорт.

Для тих хто любить дім і хорошу компанію

Якщо ви саме джерело любові та ласки, то вам потрібен собака, що захоплюється спілкуванням з людиною. Вам потрібен компанійський пес і тут в нагоді такі породи як китайська хохлата, французький бульдог, померанський шпіц або карликовий пудель. Вони стануть вашими найкращими друзями і будуть у захваті від вашого існування.

Якщо ви бажаєте бачити не тільки ласкавого песика, а ще й охоронця, що буде сповіщати вам о будь-яких змінах дзвінким лаєм, то обирайте бладхаунда, бігля чи кокер-спаніеля – ці ласкаві хвостики будуть більш за всіх радіти вашій увазі до них, та ще й попереджувати про неочікуваних гостей завчасно.

Собаки для мешканців квартир

Якщо ви шукаєте породу, що не буде лаяти без вагомих причин, не буде потребувати фізичних навантажень и довгих прогулянок — знайомтесь з наступним списком.

Мопси, французькі та англійські бульдоги будуть раді і на невелику прогулянку. Такі породи як чіхуа-хуа і скотч-тер’єр теж підійдуть для квартирного утримання, проте, вони трохи більш галасливі. Проте, собаку можна навчити не лаяти уночі.

 Якщо ви маєте чуттєвий сон

Якщо вам потрібна тиша вночі, то вам потрібен собака, що не гавкає. Такою властивістю відомі бассенжи.  Англійскі вівчарки і хорти також мають тихий, спокійний характер. А ось бульдоги і боксери не найкращий вибір, так як вони хропуть уві сні.

Собаки для тих, хто страждає на алергію

Существует собаки с минимальным риском провокации аллергических реакций.  К ним относятся йоркширские терьеры, ши-тцу, лхаса апсо.

Обмежена рухливість

Людям, обмеженим в рухливості, або тим, хто сам обмежує себе в ній, потрібен пес, який буде насолоджуватися бігом по двору і якому буде досить нетривалої прогулянки.

Все залежить від розмірів породи. Серед порід невеликих розмірів — бассет-хаунд, ши-тцу і пекінес. Як правило, тер’єрам і іншим породам середніх розмірів потрібно більше фізичної активності.

Собаки, що люблять спілкування і людей

Особливо люблять людей золотистий ретривер, англійський та ірландський сетер, гончі, лабрадор ретривер, сибірські лайки і бішон фрізе. До речі, ті ж американські стаффордширські тер’єри, незважаючи на постійні плітки в інтернеті, неймовірно люблять людей.

Все ж таки багато залежить від виховання собаки, а також її спадковості. Деякі породи спеціально виводили задля допомоги та любові до людей, тому вони схильні до мирної поведінки.

Для активних, життєрадісних власників

Для тих, хто любить свіже повітря та тривалі прогулянки обирайте собі в супутники акіта-іну, спанієля, пуделя, померанського шпіца – вони не проти погуляти з вами або вашою родиною. Сюди можна додати фокстер’єра та джек рассел тер’єра, але у них сильний мисливський інстинкт, тому слід приділити увагу основним командам.

Собаки для людей с особливими потребами

Собаки завжди допомагали людям з обмеженими можливостями. Навчений собака здатен допомогти зменшити тривожність у людини хворої на Альцгеймера, стати поводирем сліпого, допомогти глухим, людям з аутизмом, а також у багатьох інших випадках.

В якості поводирів беруть німецьких вівчарок, ротвейлерів, лабрадорів, коллі, ретриверов. Хоч ротвейлери і німецькі вівчарки це породи для охорони, але саме вони зможуть захистити незрячу людину.

Для душі та серця

І все ж таки неважливо якими вподобання ви живете, можливо настав той момент, коли їх потрібно змінити. Хто як не наші домашні улюбленці навчать нас дивитись на це світ по-іншому. У кожного собаки своя індивідуальність, яка легко може зробити вас просто щасливішою людиною.

Ми бажаємо всім своїм клієнтам любити своїх улюбленців та оберігати їх здоров’я. Ну, а якщо ви тільки стали на шлях майбутнього власника, то обирайте серцем і ваше життя зміниться назавжди.

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X