Зима та тварини. Підготовка до зими

Маркітан Елла, директор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87

Зимовий період є найважчим для тварин та їх власників. Підготовчий процес до зими рекомендуємо почати заздалегідь, оскільки погодні умови непередбачувані.

Розглянемо детально основні пункти наших рекомендацій:

Гігієна

З приходом зими, дороги обробляють реагентами та сіллю, внаслідок чого страждають тварини.

У першу чергу, негативного впливу зазнають кінцівки. Проявляються загострення дерматологічних проблем. При перших проявах незвичного стану тварини, негайно зверніться до ветеринарного лікаря.

Щоб захистити свого улюбленця, перед прогулянкою господарям необхідно обробити лапи захисним кремом або воском для лап. Після прогулянки – лапи ретельно промити спеціальним милом для тварин або милом, склад якого не містить барвників та ароматизаторів.

На сьогодні у продажу є великий вибір взуття для тварин. Взуття підбирається індивідуально під кожну тварину. Ви повинні пам’ятати, що тварина має почуватися комфортно і зручно.

Не менш важливим є догляд за шкірою. В зимовий період вона більш вразлива через температурні перепади (на вулиці холодно, а в оселі тепло і сухе повітря), внаслідок чого шкіра пересушена, а шерсть стає ламкою та тьмяною. Щоб запобігти та профілактувати цю проблему, потрібен особливий догляд за шкірою. В цьому допоможуть спеціальні косметичні засоби, зокрема шампуні зі зволожуючим ефектом, а після купання – бальзами, кондиціонери, флюїди. Ці засоби будуть полегшувати розчісування, живити шкіру, підтримувати її здоровий стан.

Одяг

Цей пункт важливий для тварин, особливо для короткошерстих та безшерстих порід (мексиканська гола, китайська чубата, левретка і т.д.), які страждають на хронічні захворювання опорно-рухового апарату. Щоб уникнути проявів артритів, артрозів, дископатій і т.д., рекомендуємо одягати тварин. Під час підбору верхнього одягу ви повинні пам’ятати, що розмір має відповідати параметрам тварини. Одяг має бути в міру теплим і зручним. Як правило, обирають з водонепроникних тканин зі зручними застібками та фіксаторами для регулювання об’єму. Збираючись на прогулянку, не забувайте, що більш  активних тварин вдягають у легший одяг, ніж тих, які малорухливі. Кількість зимового верхнього одягу залежить від того, в якій місцевості ви мешкаєте, тривалості прогулянок та темпераменту вашої тварини. Зайвий комбінезон не зашкодить.

Не менш актуальним буде придбання головних уборів для собак, особливо для дрібних порід. Внаслідок холоду загострюються захворювання вух.

Стрес

Зимові свята приносять нам з вами багато радості та веселощів, що не можна сказати про тварин. Новорічні салюти та феєрверки є великою загрозою психічному стану наших чотирилапих друзів. Більшість тварин негативно реагує на гучні звуки. Провідні виробники зоотоварів розробили багато засобів для уникнення стресів у тварин: антистресові ошийники, піпетки на холку, пасти, спреї, харчові добавки. Почати використання таких засобів потрібно заздалегідь. Усі препарати виготовляються на рослинній основі, мають заспокійливу та розслаблюючу дію. Обираючи такий препарат, проконсультуйтесь з вашим лікарем.

Вітаміни

Актуальним питанням зимового періоду є прийом вітамінів. Найбільш потребують вживання вітамінно-мінеральних добавок тварини, які харчуються їжею домашнього приготування, та  тварини, які ведуть дуже рухливий спосіб життя.

Для тварин похилого віку, а також з хронічними захворюваннями, розроблені спеціалізовані харчові добавки для підтримки організму.

Найнеобхідніше для комфортної зими:

  • шампунь;
  • бальзам або кондиціонер;
  • захисний крем або віск;
  • комбінезон утеплений;
  • дощовик та флісовий светр;
  • взуття;
  • шапка;
  • протистресовий ошийник або спрей;
  • вітаміни залежно від віку і способу життя.

Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам підготуватися до зими.

Бажаємо гарного настрою та здоров’я вам і вашим улюбленцям.

Также интересно
Стрес у собак
Стрес у собак

Максименко Євгенія, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Так само як і люди, наші вихованці можуть перебувати під впливом стресу і стрес-факторів. Однак наші пухнасті друзі не можуть озвучити, що вони в стані стресу або їх просто щось турбує. Ми розуміємо, що кожному господарю хочеться допомогти своєму вихованцю зменшити його переживання, тому пропонуємо […]

Читать дальше >>
Травми рогівки у собак
Травми рогівки у собак

У деяких випадках навіть найуважніші господарі тварин  не в змозі вберегти своїх улюбленців від травм та захворювань, в тому числі очей. Найбільш часто трапляється, що під час прогулянки собаки отримують невелику рану або подряпину, яка може залишатися непоміченою, хоча здатна спричинити серйозні проблеми. Пошкодження очей та їх наслідки бувають різноманітними. Обережно, гостре Собака є дуже […]

Читать дальше >>
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)
Серцево-легеневі гельмінтози собак (дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз)

Ще якихось 20-25 років тому дирофіляріоз та ангіостронгілоідоз були екзотичними для України хворобами, а у лікарів ветеринарної медицини виникали труднощі з їх діагностуванням та лікуванням. На сьогодні, на жаль, дирофіляріоз став настільки розповсюдженим, що тест на на нього було включено до переліку обов`язкових скринінгових досліджень. Хвороби, які колись були розповсюджені у південних теплих країнах, внаслідок […]

Читать дальше >>
Реабілітація собак
Реабілітація собак

Реабілітація протягом тривалого часу вважалася дорогим методом допомоги, через що часто (і дуже дарма) ігнорувалася пацієнтами. Однак зараз вона стала більш доступною не тільки для людини, але і для тварин. Реабілітація вкрай важлива. Багато лікарів вже усвідомили, що цей етап догляду за твариною є необхідним у післяопераційному періоді для повноцінного відновлення пацієнта. Зараз фахівці почали […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X