Зимовий грумінг тварин

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Грумінг тварин давно перестав сприйматись як тільки гігієнічна процедура: в кожної породи собак є свої особливості догляду за шерстю. Але першочергово грумінг потрібен для збереження здоров’я.

До грумінгу відноситься не тільки стрижка чи тримінг, а й купання, вичісування, стрижка кігтів, чистка вух, догляд за подушечками лап.

Деякі господарі вважають, що в зимовий період ні в якому разі не можна виконувати стрижку, щоб собака не мерзла під час прогулянки. Але наших домашніх улюбленців також треба підготувати до холодної пори року. Тому не варто відмовлятися від звичайних гігієнічних і косметичних  процедур.

Чому потрібно стригти?

Прогулянка

Занадто довга шерсть збирає на себе сніг і вологу, що може призвести до переохолодження. Якщо ваша тварина носить одяг, то за довгою шерстю буде необхідний більш ретельний догляд: вона заплутується при контакті з одягом, тому, щоб уникнути ковтунів, після кожної прогулянки необхідно розчісувати тварину.

Вплив реагентів

Тротуари та доріжки в парках у сніжну зиму посипають речовинами з великою кількістю реагентів. Після прогулянки шкідливі хімічні речовини залишаються на лапах та шерсті. Більш того, тварина може нализатися їх і отримати отруєння. В домашніх умовах позбутися від реагентів можна лише на лапках шляхом їх миття, але на шерсті вони залишаються. Чим довше реагенти знаходяться на шкірі і шерсті, тим більше вони шкодять організму. Це відбивається і на загальному самопочутті домашнього улюбленця. Тому зайву шерсть необхідно зістригати.

Кліматичні умови

Зміни температури негативно впливають на шерстяний покрив тварини. Сухе повітря та підвищена температура вдома сприяє утворенню ковтунів та появі паразитів. Через це взимку важливо активно вичісувати своїх улюбленців, в салонах або власноруч.

Кігті та подушечки лап

Ніжні подушечки лапок також страждають від реагентів і низьких температур. Часто може виникати хімічне подразнення та обмороження.

Необхідно застосовувати спеціальні засоби для догляду за ними і мити та оглядати лапи після кожної прогулянки. Тривалість прогулянок в холодні пори року скорочуються, відповідно кігті меньше сточуються, і необхідно їх стригти частіше. Довгі кігті збільшують ризик їх травмування, особливо на слизькій поверхні.

Нехай зима буде приємною та затишною, а ваші улюбленці здорові та доглянуті!

Также интересно
Купірування вух: за чи проти?
Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу […]

Читать дальше >>
Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак
Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак

Олещук Іван Лікар-терапевт, спеціаліст візуальної діагностики ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Ахматової, 16а Людина і собака – зовсім різні об’єкти природи, але за якоюсь дивною логікою вони пішли поруч, і їх вже неможливо уявити порізно. Собака зберегла якості, які людина давно втратила або навіть зовсім не мала. Одна з найдивовижніших загадок – собаче чуття, яке […]

Читать дальше >>
Зима та тварини. Підготовка до зими
Зима та тварини. Підготовка до зими

Маркітан Елла, директор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 Зимовий період є найважчим для тварин та їх власників. Підготовчий процес до зими рекомендуємо почати заздалегідь, оскільки погодні умови непередбачувані. Розглянемо детально основні пункти наших рекомендацій: Гігієна З приходом зими, дороги обробляють реагентами та сіллю, внаслідок чого страждають тварини. У першу чергу, негативного впливу […]

Читать дальше >>
Стрес у собак
Стрес у собак

Максименко Євгенія, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Так само як і люди, наші вихованці можуть перебувати під впливом стресу і стрес-факторів. Однак наші пухнасті друзі не можуть озвучити, що вони в стані стресу або їх просто щось турбує. Ми розуміємо, що кожному господарю хочеться допомогти своєму вихованцю зменшити його переживання, тому пропонуємо […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X