Зимовий грумінг тварин

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Грумінг тварин давно перестав сприйматись як тільки гігієнічна процедура: в кожної породи собак є свої особливості догляду за шерстю. Але першочергово грумінг потрібен для збереження здоров’я.

До грумінгу відноситься не тільки стрижка чи тримінг, а й купання, вичісування, стрижка кігтів, чистка вух, догляд за подушечками лап.

Деякі господарі вважають, що в зимовий період ні в якому разі не можна виконувати стрижку, щоб собака не мерзла під час прогулянки. Але наших домашніх улюбленців також треба підготувати до холодної пори року. Тому не варто відмовлятися від звичайних гігієнічних і косметичних  процедур.

Чому потрібно стригти?

Прогулянка

Занадто довга шерсть збирає на себе сніг і вологу, що може призвести до переохолодження. Якщо ваша тварина носить одяг, то за довгою шерстю буде необхідний більш ретельний догляд: вона заплутується при контакті з одягом, тому, щоб уникнути ковтунів, після кожної прогулянки необхідно розчісувати тварину.

Вплив реагентів

Тротуари та доріжки в парках у сніжну зиму посипають речовинами з великою кількістю реагентів. Після прогулянки шкідливі хімічні речовини залишаються на лапах та шерсті. Більш того, тварина може нализатися їх і отримати отруєння. В домашніх умовах позбутися від реагентів можна лише на лапках шляхом їх миття, але на шерсті вони залишаються. Чим довше реагенти знаходяться на шкірі і шерсті, тим більше вони шкодять організму. Це відбивається і на загальному самопочутті домашнього улюбленця. Тому зайву шерсть необхідно зістригати.

Кліматичні умови

Зміни температури негативно впливають на шерстяний покрив тварини. Сухе повітря та підвищена температура вдома сприяє утворенню ковтунів та появі паразитів. Через це взимку важливо активно вичісувати своїх улюбленців, в салонах або власноруч.

Кігті та подушечки лап

Ніжні подушечки лапок також страждають від реагентів і низьких температур. Часто може виникати хімічне подразнення та обмороження.

Необхідно застосовувати спеціальні засоби для догляду за ними і мити та оглядати лапи після кожної прогулянки. Тривалість прогулянок в холодні пори року скорочуються, відповідно кігті меньше сточуються, і необхідно їх стригти частіше. Довгі кігті збільшують ризик їх травмування, особливо на слизькій поверхні.

Нехай зима буде приємною та затишною, а ваші улюбленці здорові та доглянуті!

Также интересно
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Лептоспіроз собак: методи лікування
Лептоспіроз собак: методи лікування

Мудра ОленаГоловний лікар, ветеринарний нефролог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Лептоспіроз – це висококонтагіозне захворювання, збудник якого належить до роду Leptospira, відомо понад 200 патогенних серотипів.  Лептоспіри – мікроорганізми невеликих розмірів спіральної форми з дрібними завитками, можуть рухатись. Завдяки своєму невеликому розміру вони легко проникають у закручені канальці нирок, і через здатність […]

Читать дальше >>
Сепсис у собак
Сепсис у собак

Терещенко Наталля, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Наші улюбленці постійно контактують з великою кількістю мікроорганізмів: на прогулянці, вдома, під час спілкування з іншими тваринами. Вихованці з сильним імунітетом краще піддаються лікуванню у випадку захворювання, а от лікування ослаблених тварин є набагато складнішим та може мати ускладнення. Що таке «сепсис»? Сепсис – […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X