Зимовий грумінг тварин

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Грумінг тварин давно перестав сприйматись як тільки гігієнічна процедура: в кожної породи собак є свої особливості догляду за шерстю. Але першочергово грумінг потрібен для збереження здоров’я.

До грумінгу відноситься не тільки стрижка чи тримінг, а й купання, вичісування, стрижка кігтів, чистка вух, догляд за подушечками лап.

Деякі господарі вважають, що в зимовий період ні в якому разі не можна виконувати стрижку, щоб собака не мерзла під час прогулянки. Але наших домашніх улюбленців також треба підготувати до холодної пори року. Тому не варто відмовлятися від звичайних гігієнічних і косметичних  процедур.

Чому потрібно стригти?

Прогулянка

Занадто довга шерсть збирає на себе сніг і вологу, що може призвести до переохолодження. Якщо ваша тварина носить одяг, то за довгою шерстю буде необхідний більш ретельний догляд: вона заплутується при контакті з одягом, тому, щоб уникнути ковтунів, після кожної прогулянки необхідно розчісувати тварину.

Вплив реагентів

Тротуари та доріжки в парках у сніжну зиму посипають речовинами з великою кількістю реагентів. Після прогулянки шкідливі хімічні речовини залишаються на лапах та шерсті. Більш того, тварина може нализатися їх і отримати отруєння. В домашніх умовах позбутися від реагентів можна лише на лапках шляхом їх миття, але на шерсті вони залишаються. Чим довше реагенти знаходяться на шкірі і шерсті, тим більше вони шкодять організму. Це відбивається і на загальному самопочутті домашнього улюбленця. Тому зайву шерсть необхідно зістригати.

Кліматичні умови

Зміни температури негативно впливають на шерстяний покрив тварини. Сухе повітря та підвищена температура вдома сприяє утворенню ковтунів та появі паразитів. Через це взимку важливо активно вичісувати своїх улюбленців, в салонах або власноруч.

Кігті та подушечки лап

Ніжні подушечки лапок також страждають від реагентів і низьких температур. Часто може виникати хімічне подразнення та обмороження.

Необхідно застосовувати спеціальні засоби для догляду за ними і мити та оглядати лапи після кожної прогулянки. Тривалість прогулянок в холодні пори року скорочуються, відповідно кігті меньше сточуються, і необхідно їх стригти частіше. Довгі кігті збільшують ризик їх травмування, особливо на слизькій поверхні.

Нехай зима буде приємною та затишною, а ваші улюбленці здорові та доглянуті!

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X