Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,

 Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ»

за адресою: пр-т Лобановського, 10А

          Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому.

Причини виникнення зубного каменю:

  • годування;
  • якість питної води;
  • догляд за зубами;
  • порушення обміну речовин;
  • неправильний прикус.

Годування

   При споживанні м’якої їжі (м’ясо, каші, консерви) на відміну від сухих кормів, більше ризиків утворення зубного каменю. Тому про споживанні м’якої їжі рекомендовано додавати до раціону добавки для профілактики утворення зубного каменю.

Якість питної води

  Тут питання досить спірне, оскільки прямої доказової бази щодо причетності якості води та утворення зубного каменю немає, тому  я завжди рекомендую власникам давати тварині ту воду, яку вживають самі власники.

Догляд за зубами

   Це одна з головних причин виникнення зубного каменю, оскільки багато власників не знають про те, що тварині також потрібно чистити зуби профілактично 1 раз на тиждень. Для цього існують спеціальні зубні щітки та пасти. І якщо тварину не привчити до цієї процедури змалку, то в майбутньому вже буде тяжко. Що стосується котів, то їх особливо важко привчити до чищення зубів, навіть трішки й небезпечно, оскільки можна травмуватися.

 Процедура чищення зубів зубними щітками безболісна, але зважаючи на те, що коти – тварини волелюбні, їх буде тяжко привчити цієї процедури.

Неправильний прикус зубів

На сьогоднішній день почастішали ортодонтичні проблеми як у собак, так і у котів. В наші дні ця проблема вирішується виправленням прикусів, а інколи, за необхідності – видаленням зубів.

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?
КТ. Про що розповість даний метод дослідження?

Семенець Андрій, лікар – рентгенолог ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  вул. Героїв Дніпра, 18 Комп’ютерна томографія — це відносно новий (винайдений у 1972 році) і високоінформативний метод  діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. У ветеринарній медицині Києва комп’ютерний томограф з’явився у 2017 році (мал. 1). Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів датчиків […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X