Кардіологія невідкладних випадків


Коломієць Анастасія
Лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою
вул. А. Ахматової, 16-А

Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза.

Кардіогенний шок

Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної вазоконстрикції. Може бути викликана гіпертрофічною або дилатаційною кардіоміопатією, перикардіальною тампонадою, обструкцією відтоку, тромбозом, важким ендокардіозом, дирофіляріозом або тяжкою аритмією. Також може бути вторинним в результаті системного захворювання, викликаючи міокардіальну дисфункцію

Причинами можуть бути первинні: дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія, важка мітральна недостатність або інше захворювання клапанів на останній стадії, тахі- і брадиаритмія, перикардіальна тампонада або констрикція.

Вторинні причини: сепсис, гіперкаліємія, тромбоемболія легеневої артерії, напружений пневмоторакс.

Порушення ритму серцевої діяльності

Єдиним симптомом є епілептичні припадки з раптовим падінням тварини, короткочасною втратою свідомості, тонічними, рідше клонічними судомами, опістотонусом.

Причина цього – розлад мозкового кровообігу, що виникає у зв’язку з різкою аритмією серцевої діяльності. Такі порушення бувають при міокардиті, застійної кардіоміопатії, міокардіосклерозі, при яких пошкоджується проміжна тканина.

У таких тварин поряд з епілептичними нападами відзначають різко виражену брадикардію, коли число скорочень становить від 60 до 20 ударів за хвилину. Також можуть утворюватись ектопічні вогнища збудження, або формуються додаткові провідні шляхи, через що до серцевого м’яза надходить збільшене імпульсне збудження. В такому випадку напади можуть бути на фоні пароксизмів тахікардії, пов’язаних з екстрасистолією або миготливою аритмією передсердь. Напади тривають від кількох секунд і до кількох хвилин і обриваються настільки раптово, як і почалися.

Тромбоемболія

Випадки емболії судин ускладнюються гострою серцево-легеневою недостатністю, у собак буває рідко, на відміну від кішок. Діагноз зазвичай встановлюється на підставі даних анамнезу і клінічного  огляду. Підтвердити  наявність самого тромбу можна за допомогою ультразвукового дослідження з доплером, неселективної ангіографії або при емболектомії.

Обтурація просвіту артерії веде до раптового розвитку важкої серцево-судинної недостатності, загибель тварини настає протягом декількох днів, навіть значно менше. Тварини у стані крайньої тяжкості стогнуть, в них швидко наростає слабкість, з’являється задишка, тахікардія. В залежності від того, де знаходиться тромбоутворення, буде ще додаткова специфічна симптоматика. Прогноз таких випадків несприятливий, і смертність  домашнього улюбленця, навіть при необхідному лікуванні, дуже висока.

Набряк легень

Це тяжкий патологічний стан, що обумовлений  виходом рідини з легеневих капілярів в інтерстицій легень і альвеол. Процес призводить до порушення газообміну в легенях і розвитку кисневого голодування органів і тканин – гіпоксії.

Причиною кардіогенного набряку може бути дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія і недостатність мітрального клапана, що викликає регургітацію. Клінічними ознаками може бути прискорене поверхневе дихання, «синюшність» слизових, рясне виділення рожевої мокроти, дихання з відкритим ротом у кішок. Прогноз такого стану вкрай обережний, при стабілізації тварини надалі потрібен кардіологічний огляд фахівця.

Серцеві захворювання домашніх вихованців йдуть більш хронічні, ніж гострі, тому діагностика тварини потрібна ще до того, як з’являться ознаки.

Бережіть своїх домашніх вихованців і стежте за їх станом протягом усього їхнього життя.

Также интересно
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?
Ми підібрали кошеня, що робити в перший місяць?

Ярмош Лілія, Лікар-ординатор ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Драгоманова, 31-В Перший крок – візит до ветеринара Коли, так чи інакше, кішка опиняється в ваших руках, пора показати її ветеринару. Це слід зробити перед тим, як привести її додому, особливо якщо у вас вже є інші тварини. Адже ніколи не знаєш, хворіє бездомна кішка чи ні. […]

Читать дальше >>
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?
Коти і новорічні травми. Як уберегти улюбленця?

Агамалієва Кристина, асистент лікаря ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Естонська, 51 Новорічні свята – це той час, коли ми неодмінно починаємо готуватися заздалегідь, готуємо подарунки, плануємо як і з ким будемо святкувати. Чарівний період для кожного з нас, коли можна нарешті відпочити та зустріти Новий рік у колі близьких та рідних людей. Та в багатьох […]

Читать дальше >>
Кон’юнктивіти та отити
Кон’юнктивіти та отити

Кон’юнктивіт – це запалення внутрішньої поверхні повіки, кон’юнктиви, яке супроводжується виділеннями з очей. Кон’юнктивіти бувають гострими і хронічними, односторонніми або двосторонніми. Отит – це запалення зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. У тварин найчастіше зустрічається зовнішній отит. У статті детально розглянемо ці захворювання. На кон’юнктивіт хворіють коти незалежно від віку і статі тварини. Причини запалення кон’юнктиви […]

Читать дальше >>
Хвороби очей котів
Хвороби очей котів

Кішка, навіть домашня, залишається хижаком. Гострий зір необхідний їй для активного життя. Хоча коти короткозорі та їх зір подібний до зору дальтоніків, в темноті вони бачать у шість разів краще. Очне яблуко – це складний і в водночас дуже ніжній орган. Ззовні його захищають повіки, слізна плівка і третя повіка. Захворювання очей зустрічаються в котів […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X