Кардіологія невідкладних випадків


Коломієць Анастасія
Лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою
вул. А. Ахматової, 16-А

Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза.

Кардіогенний шок

Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної вазоконстрикції. Може бути викликана гіпертрофічною або дилатаційною кардіоміопатією, перикардіальною тампонадою, обструкцією відтоку, тромбозом, важким ендокардіозом, дирофіляріозом або тяжкою аритмією. Також може бути вторинним в результаті системного захворювання, викликаючи міокардіальну дисфункцію

Причинами можуть бути первинні: дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія, важка мітральна недостатність або інше захворювання клапанів на останній стадії, тахі- і брадиаритмія, перикардіальна тампонада або констрикція.

Вторинні причини: сепсис, гіперкаліємія, тромбоемболія легеневої артерії, напружений пневмоторакс.

Порушення ритму серцевої діяльності

Єдиним симптомом є епілептичні припадки з раптовим падінням тварини, короткочасною втратою свідомості, тонічними, рідше клонічними судомами, опістотонусом.

Причина цього – розлад мозкового кровообігу, що виникає у зв’язку з різкою аритмією серцевої діяльності. Такі порушення бувають при міокардиті, застійної кардіоміопатії, міокардіосклерозі, при яких пошкоджується проміжна тканина.

У таких тварин поряд з епілептичними нападами відзначають різко виражену брадикардію, коли число скорочень становить від 60 до 20 ударів за хвилину. Також можуть утворюватись ектопічні вогнища збудження, або формуються додаткові провідні шляхи, через що до серцевого м’яза надходить збільшене імпульсне збудження. В такому випадку напади можуть бути на фоні пароксизмів тахікардії, пов’язаних з екстрасистолією або миготливою аритмією передсердь. Напади тривають від кількох секунд і до кількох хвилин і обриваються настільки раптово, як і почалися.

Тромбоемболія

Випадки емболії судин ускладнюються гострою серцево-легеневою недостатністю, у собак буває рідко, на відміну від кішок. Діагноз зазвичай встановлюється на підставі даних анамнезу і клінічного  огляду. Підтвердити  наявність самого тромбу можна за допомогою ультразвукового дослідження з доплером, неселективної ангіографії або при емболектомії.

Обтурація просвіту артерії веде до раптового розвитку важкої серцево-судинної недостатності, загибель тварини настає протягом декількох днів, навіть значно менше. Тварини у стані крайньої тяжкості стогнуть, в них швидко наростає слабкість, з’являється задишка, тахікардія. В залежності від того, де знаходиться тромбоутворення, буде ще додаткова специфічна симптоматика. Прогноз таких випадків несприятливий, і смертність  домашнього улюбленця, навіть при необхідному лікуванні, дуже висока.

Набряк легень

Це тяжкий патологічний стан, що обумовлений  виходом рідини з легеневих капілярів в інтерстицій легень і альвеол. Процес призводить до порушення газообміну в легенях і розвитку кисневого голодування органів і тканин – гіпоксії.

Причиною кардіогенного набряку може бути дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія і недостатність мітрального клапана, що викликає регургітацію. Клінічними ознаками може бути прискорене поверхневе дихання, «синюшність» слизових, рясне виділення рожевої мокроти, дихання з відкритим ротом у кішок. Прогноз такого стану вкрай обережний, при стабілізації тварини надалі потрібен кардіологічний огляд фахівця.

Серцеві захворювання домашніх вихованців йдуть більш хронічні, ніж гострі, тому діагностика тварини потрібна ще до того, як з’являться ознаки.

Бережіть своїх домашніх вихованців і стежте за їх станом протягом усього їхнього життя.

Також цікаво
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!
Безпритульні тварини – наші друзі, а ми – їхня підтримка!

Любіна Катерина, Асистент клініки ВЦ “Алден-Вет” за адресою: вул. Естонська,51 Чи знаєте Ви, що існує день наших братів менших, які живуть на вулиці? Міжнародний день безпритульних тварин проходить кожного року у другій половині серпня. У 1992 році його започаткувала Міжнародна спільнота з прав тварин. На разі цей день відзначають більш ніж у 50 країнах і […]

Читати далі >>
Котик зригує шерсть. Термінова допомога
Котик зригує шерсть. Термінова допомога

Власники котів часто помічають за своїми улюбленцями відригування волосяних клубочків. До цієї реакції більш схильні довгошерсті коти (мейн-куни, перси, манчкіни, сибірські, норвезькі лісові, турецька ангора тощо), але короткошерсті тварини також можуть проявляти такий симптом. Для здорових котів це нормально, доки таке відбувається не частіше двох разів на рік. Чому саме це відбувається? За даними останніх […]

Читати далі >>
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?
Зубний камінь у котів. Як допомогти улюбленцю?

  Мірошкіна Олена,  Лікар-ординатор ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: пр-т Лобановського, 10А           Зубний камінь – проблема досить поширена серед тварин. Перші признаки зубного каменю можуть з’явитися як в молодому віці, так і в зрілому. Причини виникнення зубного каменю: годування; якість питної води; догляд за зубами; порушення обміну речовин; неправильний прикус. Годування    При споживанні м’якої їжі (м’ясо, […]

Читати далі >>
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?
Наскільки небезпечний вушний кліщ? Як допомогти коту з цим впоратися?

Миргородська Яна Анатоліївна, терапевт та УЗД-спеціаліст ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: Харківське шосе, 53. Отодектоз у котів Ваша кішка чухає вуха більше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах у кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Найпоширеніший тип вушного кліща у кішок — Otodectes cynotis. Він є другим за поширеністю ектопаразитом (зовнішнім […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X