Кардіологія невідкладних випадків


Коломієць Анастасія
Лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою
вул. А. Ахматової, 16-А

Кардіологія невідкладних випадків буває найчастіше спровокована хронічним захворюванням серцево-судинної системи. Коли фаза компенсаторна вже не може справлятися зі своєю функцією, проявляється декомпенсаторна фаза.

Кардіогенний шок

Результат глибокого порушення серцевих функцій, яке веде до зниження обсягу ударів і продуктивної здатності серця, венозного застою та до периферичної вазоконстрикції. Може бути викликана гіпертрофічною або дилатаційною кардіоміопатією, перикардіальною тампонадою, обструкцією відтоку, тромбозом, важким ендокардіозом, дирофіляріозом або тяжкою аритмією. Також може бути вторинним в результаті системного захворювання, викликаючи міокардіальну дисфункцію

Причинами можуть бути первинні: дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія, важка мітральна недостатність або інше захворювання клапанів на останній стадії, тахі- і брадиаритмія, перикардіальна тампонада або констрикція.

Вторинні причини: сепсис, гіперкаліємія, тромбоемболія легеневої артерії, напружений пневмоторакс.

Порушення ритму серцевої діяльності

Єдиним симптомом є епілептичні припадки з раптовим падінням тварини, короткочасною втратою свідомості, тонічними, рідше клонічними судомами, опістотонусом.

Причина цього – розлад мозкового кровообігу, що виникає у зв’язку з різкою аритмією серцевої діяльності. Такі порушення бувають при міокардиті, застійної кардіоміопатії, міокардіосклерозі, при яких пошкоджується проміжна тканина.

У таких тварин поряд з епілептичними нападами відзначають різко виражену брадикардію, коли число скорочень становить від 60 до 20 ударів за хвилину. Також можуть утворюватись ектопічні вогнища збудження, або формуються додаткові провідні шляхи, через що до серцевого м’яза надходить збільшене імпульсне збудження. В такому випадку напади можуть бути на фоні пароксизмів тахікардії, пов’язаних з екстрасистолією або миготливою аритмією передсердь. Напади тривають від кількох секунд і до кількох хвилин і обриваються настільки раптово, як і почалися.

Тромбоемболія

Випадки емболії судин ускладнюються гострою серцево-легеневою недостатністю, у собак буває рідко, на відміну від кішок. Діагноз зазвичай встановлюється на підставі даних анамнезу і клінічного  огляду. Підтвердити  наявність самого тромбу можна за допомогою ультразвукового дослідження з доплером, неселективної ангіографії або при емболектомії.

Обтурація просвіту артерії веде до раптового розвитку важкої серцево-судинної недостатності, загибель тварини настає протягом декількох днів, навіть значно менше. Тварини у стані крайньої тяжкості стогнуть, в них швидко наростає слабкість, з’являється задишка, тахікардія. В залежності від того, де знаходиться тромбоутворення, буде ще додаткова специфічна симптоматика. Прогноз таких випадків несприятливий, і смертність  домашнього улюбленця, навіть при необхідному лікуванні, дуже висока.

Набряк легень

Це тяжкий патологічний стан, що обумовлений  виходом рідини з легеневих капілярів в інтерстицій легень і альвеол. Процес призводить до порушення газообміну в легенях і розвитку кисневого голодування органів і тканин – гіпоксії.

Причиною кардіогенного набряку може бути дилатаційна кардіоміопатія, гіпертрофічна кардіоміопатія і недостатність мітрального клапана, що викликає регургітацію. Клінічними ознаками може бути прискорене поверхневе дихання, «синюшність» слизових, рясне виділення рожевої мокроти, дихання з відкритим ротом у кішок. Прогноз такого стану вкрай обережний, при стабілізації тварини надалі потрібен кардіологічний огляд фахівця.

Серцеві захворювання домашніх вихованців йдуть більш хронічні, ніж гострі, тому діагностика тварини потрібна ще до того, як з’являться ознаки.

Бережіть своїх домашніх вихованців і стежте за їх станом протягом усього їхнього життя.

Также интересно
Захворювання підшлункової залози котів
Захворювання підшлункової залози котів

Шавкун АндрійСтарший терапевт ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Підшлункова залоза – орган, який виконує 2 основні функції: ендокринну та екзокринну. Ендокринна роль підшлункової залози полягає у виробленні гормонів, інсуліну і глюкагону, які регулюють рівень цукру в крові. Екзокринна роль підшлункової залози полягає у формуванні ферментів, які необхідні для перетравлення складних харчових компонентів: […]

Читать дальше >>
Панкреатит у кішок
Панкреатит у кішок

Козоріз Олександра, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Ні для кого не секрет, що свята для звичайних людей це час розваг та смачної їжі, а от для ветеринарів – це час напруженої роботи. Адже в такий період спостерігається потік пацієнтів зі “святковими хворобами”. “Святкові хвороби” – досить узагальнене поняття. Розглянемо одну з […]

Читать дальше >>
Огляди офтальмолога
Огляди офтальмолога

Ярова ЛюдмилаГоловний лікар, офтальмолог ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Тимошенка, 18 Частою причиною звернення власників чотирилапих до ветеринарного спеціаліста стають проблеми з очима. І тут важливо розуміти, що ветеринарна медицина за останні роки стрімко розвивається за вузькою спеціалізацією, тому звернення до ветеринарного офтальмолога вже не є чимось дивним, а навпаки нормою. Око – дуже ніжна […]

Читать дальше >>
Породні особливості патологій серця свійського кота
Породні особливості патологій серця свійського кота

Плисюк ВіталійЛікар-хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Патології серця у свійського кота можна поділити на дві основні групи: вроджені та набуті. До вроджених патологій серця відносяться вади розвитку атріовентрикулярних клапанів, дефекти міжшлуночкової та міжпередсердної перетинки, стеноз аорти та ін. Найчастішими патологіями серця у свійського кота вважаються набуті патології – кардіоміопатії. На частку даних […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X