Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32
Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу життя.
Якщо вибір майбутнього власника падає на такі породи як боксер, пітбуль, стаффордширський або американський тер’єр, доберман, шнауцер, німецький дог тощо, то чи не найпершим постає питання: “Чи потрібно проводити купірування вух моєму собаці?”.
Купірування вух – це хірургічна операція по частковому видаленню гнучкої (м’якої) частини вушної раковини для надання певної форми вухам. Ця процедура проводиться вже дуже давно, і до її використання прибігають, коли:
Стандарти порід, для яких раніше було обов’язкове купірування вух, були змінені в Україні після введення закону №578-VII «Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин» від 18.09.2013 про повну заборону купірування вух та хвостів. Тобто тварини, які були народжені до 01.01.2016 з купірованими вухами та (або) хвостами, ще можуть брати участь у племінному розведені, виставковій та спортивній діяльності в системі КСУ.
Це ж стосується і тварин, які були народжені і проживають в інших країнах, де є дозвіл на проведення хірургічного втручання.
Якщо тварина була народжена в Україні після 01.01.2016 року, і їй незаконно було проведено купірування хвоста та (або) вух, накладається заборона на її участь у виставковій діяльності в системі КСУ.
Якщо планувати оперативне втручання, то зазвичай обирають вік цуценяти від 4 до 12 тижнів. Бажано провести передопераційні дослідження, такі як ЕХО серця, загальний та біохімічний аналіз крові. Ветеринарний лікар повинен провести загальний огляд тварин, проаналізувати результати дослідження та надати дозвіл на купірування вух.
Оскільки це оперативне втручання є травматичним, проводиться під загальною анестезією, а післяопераційний стан тварини вимагає певний час на відновлення і доставляє певний дискомфорт, дана процедура має проводитись тільки при наявності медичних показань.
Будьте уважними до здоров’я ваших улюбленців та приходьте на консультації до ветеринарного лікаря.
Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини