Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу життя.

Якщо вибір майбутнього власника падає на такі породи як боксер, пітбуль, стаффордширський або американський тер’єр, доберман, шнауцер, німецький дог тощо, то чи не найпершим постає питання: “Чи потрібно проводити купірування вух моєму собаці?”.

Купірування вух – це хірургічна операція по частковому видаленню гнучкої (м’якої) частини вушної раковини для надання певної форми вухам. Ця процедура проводиться вже дуже давно, і до її використання прибігають, коли:

  • Бажання власника тварини.
  • Є захворювання вух (наприклад, отит), яке ще виявлено з раннього віку, і є рекомендації ветеринара до проведення хірургічного втручання.
  • Мисливським собакам, щоб диким тваринам було якнайменше легкодоступних місць для укусу.
  • Та, на жаль, коли незаконослухняні власники використовують своїх тварин у собачих бійках, для меншої ймовірності травмування та захвату іншими собаками.

Стандарти порід, для  яких раніше було обов’язкове купірування вух, були змінені в Україні після введення закону №578-VII «Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин» від 18.09.2013 про повну заборону купірування вух та хвостів. Тобто тварини, які були народжені до 01.01.2016 з купірованими вухами та (або) хвостами, ще можуть брати участь у племінному розведені, виставковій та спортивній діяльності в системі КСУ.

Це ж стосується і тварин, які були народжені і проживають в інших країнах, де є дозвіл на проведення хірургічного втручання.

Якщо тварина була народжена в Україні після 01.01.2016 року, і їй незаконно було проведено купірування хвоста та (або) вух, накладається заборона на її участь у виставковій діяльності в системі КСУ.

Та чи дійсно потрібно робити цю операцію для своїх улюбленців?

Якщо планувати оперативне втручання, то зазвичай обирають вік цуценяти від 4 до 12 тижнів. Бажано провести передопераційні дослідження, такі як ЕХО серця, загальний та біохімічний аналіз крові. Ветеринарний лікар повинен провести загальний огляд тварин, проаналізувати результати дослідження та надати дозвіл на купірування вух.

Випадки, коли можна прибігти до такої операції:

  • При важких захворюваннях вух, якщо до цього є рекомендації ветеринарного лікаря.
  • При генетичних патологіях вушної раковини та її видозмінах.
  • Якщо є травми вух, які набуті протягом життя (розриви, через сутички з іншими тваринами) та не піддаються терапевтичному лікуванню.

Оскільки це оперативне втручання є травматичним, проводиться під загальною анестезією,  а  післяопераційний стан тварини вимагає певний час на відновлення і доставляє певний дискомфорт, дана процедура має проводитись тільки при наявності медичних показань.

Будьте уважними до здоров’я ваших улюбленців та приходьте на консультації до ветеринарного лікаря.

Также интересно
Сепсис у собак
Сепсис у собак

Терещенко Наталля, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Наші улюбленці постійно контактують з великою кількістю мікроорганізмів: на прогулянці, вдома, під час спілкування з іншими тваринами. Вихованці з сильним імунітетом краще піддаються лікуванню у випадку захворювання, а от лікування ослаблених тварин є набагато складнішим та може мати ускладнення. Що таке «сепсис»? Сепсис – […]

Читать дальше >>
Перша стрижка цуценяти
Перша стрижка цуценяти

Семко Анна, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Перша стрижка цуценяти – момент відповідальний і важливий. Адже кожен хазяїн прагне бачити свого вихованця гарним та доглянутим. Крім того, сплутана і неохайна шерсть може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям малюка.  Багато людей заводять цуценят декоративних порід, але взагалі не мають уявлення в якому віці […]

Читать дальше >>
Огляди офтальмолога
Огляди офтальмолога

Ярова ЛюдмилаГоловний лікар, офтальмолог ВЦ “ВЕТПро” за адресою вул. Тимошенка, 18 Частою причиною звернення власників чотирилапих до ветеринарного спеціаліста стають проблеми з очима. І тут важливо розуміти, що ветеринарна медицина за останні роки стрімко розвивається за вузькою спеціалізацією, тому звернення до ветеринарного офтальмолога вже не є чимось дивним, а навпаки нормою. Око – дуже ніжна […]

Читать дальше >>
Новоутворення ротової порожнини у собак
Новоутворення ротової порожнини у собак

Однією із найчастіших онкологічних патологій собак є новоутворення ротової порожнини, які мають різну природу виникнення, локалізацію і перебіг патологічного процесу. Доброякісні пухлини Найпоширенішим доброякісним новоутворенням ротової порожнини у собак є епуліс, який може бути фіброматозним або одонтогенним (периферичні одонтогенні фіброми), в залежності від тканини, в якої розвивається даний вид пухлини. Ще одним доброякісним захворюванням ротової […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X