Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу життя.

Якщо вибір майбутнього власника падає на такі породи як боксер, пітбуль, стаффордширський або американський тер’єр, доберман, шнауцер, німецький дог тощо, то чи не найпершим постає питання: “Чи потрібно проводити купірування вух моєму собаці?”.

Купірування вух – це хірургічна операція по частковому видаленню гнучкої (м’якої) частини вушної раковини для надання певної форми вухам. Ця процедура проводиться вже дуже давно, і до її використання прибігають, коли:

  • Бажання власника тварини.
  • Є захворювання вух (наприклад, отит), яке ще виявлено з раннього віку, і є рекомендації ветеринара до проведення хірургічного втручання.
  • Мисливським собакам, щоб диким тваринам було якнайменше легкодоступних місць для укусу.
  • Та, на жаль, коли незаконослухняні власники використовують своїх тварин у собачих бійках, для меншої ймовірності травмування та захвату іншими собаками.

Стандарти порід, для  яких раніше було обов’язкове купірування вух, були змінені в Україні після введення закону №578-VII «Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин» від 18.09.2013 про повну заборону купірування вух та хвостів. Тобто тварини, які були народжені до 01.01.2016 з купірованими вухами та (або) хвостами, ще можуть брати участь у племінному розведені, виставковій та спортивній діяльності в системі КСУ.

Це ж стосується і тварин, які були народжені і проживають в інших країнах, де є дозвіл на проведення хірургічного втручання.

Якщо тварина була народжена в Україні після 01.01.2016 року, і їй незаконно було проведено купірування хвоста та (або) вух, накладається заборона на її участь у виставковій діяльності в системі КСУ.

Та чи дійсно потрібно робити цю операцію для своїх улюбленців?

Якщо планувати оперативне втручання, то зазвичай обирають вік цуценяти від 4 до 12 тижнів. Бажано провести передопераційні дослідження, такі як ЕХО серця, загальний та біохімічний аналіз крові. Ветеринарний лікар повинен провести загальний огляд тварин, проаналізувати результати дослідження та надати дозвіл на купірування вух.

Випадки, коли можна прибігти до такої операції:

  • При важких захворюваннях вух, якщо до цього є рекомендації ветеринарного лікаря.
  • При генетичних патологіях вушної раковини та її видозмінах.
  • Якщо є травми вух, які набуті протягом життя (розриви, через сутички з іншими тваринами) та не піддаються терапевтичному лікуванню.

Оскільки це оперативне втручання є травматичним, проводиться під загальною анестезією,  а  післяопераційний стан тварини вимагає певний час на відновлення і доставляє певний дискомфорт, дана процедура має проводитись тільки при наявності медичних показань.

Будьте уважними до здоров’я ваших улюбленців та приходьте на консультації до ветеринарного лікаря.

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X