Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32

Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу життя.

Якщо вибір майбутнього власника падає на такі породи як боксер, пітбуль, стаффордширський або американський тер’єр, доберман, шнауцер, німецький дог тощо, то чи не найпершим постає питання: “Чи потрібно проводити купірування вух моєму собаці?”.

Купірування вух – це хірургічна операція по частковому видаленню гнучкої (м’якої) частини вушної раковини для надання певної форми вухам. Ця процедура проводиться вже дуже давно, і до її використання прибігають, коли:

  • Бажання власника тварини.
  • Є захворювання вух (наприклад, отит), яке ще виявлено з раннього віку, і є рекомендації ветеринара до проведення хірургічного втручання.
  • Мисливським собакам, щоб диким тваринам було якнайменше легкодоступних місць для укусу.
  • Та, на жаль, коли незаконослухняні власники використовують своїх тварин у собачих бійках, для меншої ймовірності травмування та захвату іншими собаками.

Стандарти порід, для  яких раніше було обов’язкове купірування вух, були змінені в Україні після введення закону №578-VII «Про ратифікацію Європейської конвенції про захист домашніх тварин» від 18.09.2013 про повну заборону купірування вух та хвостів. Тобто тварини, які були народжені до 01.01.2016 з купірованими вухами та (або) хвостами, ще можуть брати участь у племінному розведені, виставковій та спортивній діяльності в системі КСУ.

Це ж стосується і тварин, які були народжені і проживають в інших країнах, де є дозвіл на проведення хірургічного втручання.

Якщо тварина була народжена в Україні після 01.01.2016 року, і їй незаконно було проведено купірування хвоста та (або) вух, накладається заборона на її участь у виставковій діяльності в системі КСУ.

Та чи дійсно потрібно робити цю операцію для своїх улюбленців?

Якщо планувати оперативне втручання, то зазвичай обирають вік цуценяти від 4 до 12 тижнів. Бажано провести передопераційні дослідження, такі як ЕХО серця, загальний та біохімічний аналіз крові. Ветеринарний лікар повинен провести загальний огляд тварин, проаналізувати результати дослідження та надати дозвіл на купірування вух.

Випадки, коли можна прибігти до такої операції:

  • При важких захворюваннях вух, якщо до цього є рекомендації ветеринарного лікаря.
  • При генетичних патологіях вушної раковини та її видозмінах.
  • Якщо є травми вух, які набуті протягом життя (розриви, через сутички з іншими тваринами) та не піддаються терапевтичному лікуванню.

Оскільки це оперативне втручання є травматичним, проводиться під загальною анестезією,  а  післяопераційний стан тварини вимагає певний час на відновлення і доставляє певний дискомфорт, дана процедура має проводитись тільки при наявності медичних показань.

Будьте уважними до здоров’я ваших улюбленців та приходьте на консультації до ветеринарного лікаря.

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X