Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак


Олещук Іван
Лікар-терапевт, спеціаліст візуальної діагностики ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Ахматової, 16а

Людина і собака – зовсім різні об’єкти природи, але за якоюсь дивною логікою вони пішли поруч, і їх вже неможливо уявити порізно. Собака зберегла якості, які людина давно втратила або навіть зовсім не мала. Одна з найдивовижніших загадок – собаче чуття, яке широко використовується: собака вистежує звіра, ловить грабіжників, рятує людей.

Однією з умов, що забезпечує подальше використання собак в різних областях народного господарства і побуті, є скорочення захворюваності і загибелі цих тварин від інфекційних хвороб, які в економічному, епізоотологічному і клінічному напрямках потребують проведення профілактичної вакцинації.

Фахівці в усьому світі давно вже переконалися в правильності аксіоми, що хворобу краще і легше попередити, ніж потім займатися її трудомістким лікуванням. Серед інфекційних хвороб собак особливе значення представляють чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, сказ та інші.

Розглянемо детальніше ці хвороби:

Сказ

Гостропротікаюча зооантропонозна хвороба тварин і людини, передається через укус зі слиною хворих тварин, супроводжується ураженням центральної нервової системи і закінчується в більшості випадків летальним результатом.

Сказ є однією з найбільш небезпечних інфекційних хвороб тварин і людини.

85-94% випадків зараження людей сказом пов’язано з нападом інфікованих собак.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Чума собак

Вперше вірус був виділений в 1906 році від заражених собак. 

Найбільш чутливими до збудника чуми собак є цуценята.

Домашній вихованець може заразитися чумою від хворих або перехворілих собак, які виділяють вірус у зовнішнє середовище разом з виділеннями з носа, очей, а також з сечею, калом і слиною. Також заразитися вихованець може через інфіковані підстилки або інші предмети догляду. Найбільш часто чума собак реєструється в осінній і весняний періоди, коли вірус легко поширюється у вологому навколишньому середовищі. Летальний результат при зараженні можливий в 80-90% випадків.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вірусний гепатит або хвороба Рубарта

Це важка, досить небезпечна, а часом і смертельна хвороба собак. Зараз заведено вважати, що з цією недугою ветеринари майже впоралися. Майже. За статистикою це найбільше захворювання поширене в Північній і Центральній Європі, а також в США. У групі ризику знаходяться цуценята від 3 до 12 місяців. Дорослі собаки хворіють досить рідко.

Інфекція передається після прямого контакту з хворою твариною або через заражені предмети, наприклад, корм. В організм собаки вірус потрапляє через травний тракт, рідше – дихальні шляхи. Ті тварини, які вже захворіли, поширюють інфекцію через екскременти з кров’ю. Також важливо знати, що навіть після одужання собаки її сеча залишається заразною протягом декількох місяців.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Парвовірус собак (також званий CPV, CPV2 або parvo)

Висококонтагіозний вірус, що передається від собаки до собаки при прямому чи непрямому контакті з їх фекаліями. Вакцинація може запобігти захворювання на дану інфекцію, але в нелікованих випадках смертність може досягати 91%. Лікування часто включає ветеринарну госпіталізацію.

Парагрип собак

Вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Хвора тварина виділяє вірус з повітрям, що видихається, мокротою, виділення  з очей і носа. Потім вірус проникає в організм сприйнятливої тварини через слизові оболонки, дихальні шляхи.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вакцинація – дуже ефективний спосіб превентивного лікування. Не забувайте про планову вакцинацію, бережіть своїх вихованців від вірусів!

Также интересно
Купірування вух: за чи проти?
Купірування вух: за чи проти?

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Майбутні власники собак завжди відповідально підходять до вибору майбутнього домашнього улюбленця. Беруть до уваги особливості породи, темперамент, норми утримання, які гігієнічні процедури потрібно проводити щоденно, потреби дресирування, до яких захворювань є схильність. Кожна сім’я чи окрема людина підбирає тварину, яка буде підходити до її темпу […]

Читать дальше >>
Зимовий грумінг тварин
Зимовий грумінг тварин

Остапчук Катерина, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Антоновича, 32 Грумінг тварин давно перестав сприйматись як тільки гігієнічна процедура: в кожної породи собак є свої особливості догляду за шерстю. Але першочергово грумінг потрібен для збереження здоров’я. До грумінгу відноситься не тільки стрижка чи тримінг, а й купання, вичісування, стрижка кігтів, чистка вух, догляд за подушечками […]

Читать дальше >>
Зима та тварини. Підготовка до зими
Зима та тварини. Підготовка до зими

Маркітан Елла, директор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 Зимовий період є найважчим для тварин та їх власників. Підготовчий процес до зими рекомендуємо почати заздалегідь, оскільки погодні умови непередбачувані. Розглянемо детально основні пункти наших рекомендацій: Гігієна З приходом зими, дороги обробляють реагентами та сіллю, внаслідок чого страждають тварини. У першу чергу, негативного впливу […]

Читать дальше >>
Стрес у собак
Стрес у собак

Максименко Євгенія, лікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Гришка, 4а Так само як і люди, наші вихованці можуть перебувати під впливом стресу і стрес-факторів. Однак наші пухнасті друзі не можуть озвучити, що вони в стані стресу або їх просто щось турбує. Ми розуміємо, що кожному господарю хочеться допомогти своєму вихованцю зменшити його переживання, тому пропонуємо […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X