Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак


Олещук Іван
Лікар-терапевт, спеціаліст візуальної діагностики ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Ахматової, 16а

Людина і собака – зовсім різні об’єкти природи, але за якоюсь дивною логікою вони пішли поруч, і їх вже неможливо уявити порізно. Собака зберегла якості, які людина давно втратила або навіть зовсім не мала. Одна з найдивовижніших загадок – собаче чуття, яке широко використовується: собака вистежує звіра, ловить грабіжників, рятує людей.

Однією з умов, що забезпечує подальше використання собак в різних областях народного господарства і побуті, є скорочення захворюваності і загибелі цих тварин від інфекційних хвороб, які в економічному, епізоотологічному і клінічному напрямках потребують проведення профілактичної вакцинації.

Фахівці в усьому світі давно вже переконалися в правильності аксіоми, що хворобу краще і легше попередити, ніж потім займатися її трудомістким лікуванням. Серед інфекційних хвороб собак особливе значення представляють чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, сказ та інші.

Розглянемо детальніше ці хвороби:

Сказ

Гостропротікаюча зооантропонозна хвороба тварин і людини, передається через укус зі слиною хворих тварин, супроводжується ураженням центральної нервової системи і закінчується в більшості випадків летальним результатом.

Сказ є однією з найбільш небезпечних інфекційних хвороб тварин і людини.

85-94% випадків зараження людей сказом пов’язано з нападом інфікованих собак.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Чума собак

Вперше вірус був виділений в 1906 році від заражених собак. 

Найбільш чутливими до збудника чуми собак є цуценята.

Домашній вихованець може заразитися чумою від хворих або перехворілих собак, які виділяють вірус у зовнішнє середовище разом з виділеннями з носа, очей, а також з сечею, калом і слиною. Також заразитися вихованець може через інфіковані підстилки або інші предмети догляду. Найбільш часто чума собак реєструється в осінній і весняний періоди, коли вірус легко поширюється у вологому навколишньому середовищі. Летальний результат при зараженні можливий в 80-90% випадків.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вірусний гепатит або хвороба Рубарта

Це важка, досить небезпечна, а часом і смертельна хвороба собак. Зараз заведено вважати, що з цією недугою ветеринари майже впоралися. Майже. За статистикою це найбільше захворювання поширене в Північній і Центральній Європі, а також в США. У групі ризику знаходяться цуценята від 3 до 12 місяців. Дорослі собаки хворіють досить рідко.

Інфекція передається після прямого контакту з хворою твариною або через заражені предмети, наприклад, корм. В організм собаки вірус потрапляє через травний тракт, рідше – дихальні шляхи. Ті тварини, які вже захворіли, поширюють інфекцію через екскременти з кров’ю. Також важливо знати, що навіть після одужання собаки її сеча залишається заразною протягом декількох місяців.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Парвовірус собак (також званий CPV, CPV2 або parvo)

Висококонтагіозний вірус, що передається від собаки до собаки при прямому чи непрямому контакті з їх фекаліями. Вакцинація може запобігти захворювання на дану інфекцію, але в нелікованих випадках смертність може досягати 91%. Лікування часто включає ветеринарну госпіталізацію.

Парагрип собак

Вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Хвора тварина виділяє вірус з повітрям, що видихається, мокротою, виділення  з очей і носа. Потім вірус проникає в організм сприйнятливої тварини через слизові оболонки, дихальні шляхи.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вакцинація – дуже ефективний спосіб превентивного лікування. Не забувайте про планову вакцинацію, бережіть своїх вихованців від вірусів!

Также интересно
Дерматологічні хвороби собак
Дерматологічні хвороби собак

Миргородська ЯнаЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Харківське шосе, 53 Шкіра – найбільший орган в організмі, але власники домашніх тварин часто не надають цьому значення. Вони, швидше за все, будуть стурбовані можливими захворюваннями серця, легень, шлунку або нирок, ніж шкірними захворюваннями, хоча хвороби шкіри зазвичай мають симптоми, які набагато очевидніші аніж симптоми інших хвороб. За […]

Читать дальше >>
Підготовка до перевезення собаки за кордон
Підготовка до перевезення собаки за кордон

Матяш ОлександрЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою пр-т Лобановського, 10а Іноді власник тварини, якщо йому необхідно поїхати за кордон, може не захотіти залишати тварину в спеціальному готелі. Звичайно, для всіх господарів, котрі обожнюють своїх улюбленців, психологічно складно віддавати свою тварину в спеціальний готель на перетримку або можливо залишити друзям, родичам.  Тож виникає питання про підготовку тварини […]

Читать дальше >>
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X