Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак


Олещук Іван
Лікар-терапевт, спеціаліст візуальної діагностики ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Ахматової, 16а

Людина і собака – зовсім різні об’єкти природи, але за якоюсь дивною логікою вони пішли поруч, і їх вже неможливо уявити порізно. Собака зберегла якості, які людина давно втратила або навіть зовсім не мала. Одна з найдивовижніших загадок – собаче чуття, яке широко використовується: собака вистежує звіра, ловить грабіжників, рятує людей.

Однією з умов, що забезпечує подальше використання собак в різних областях народного господарства і побуті, є скорочення захворюваності і загибелі цих тварин від інфекційних хвороб, які в економічному, епізоотологічному і клінічному напрямках потребують проведення профілактичної вакцинації.

Фахівці в усьому світі давно вже переконалися в правильності аксіоми, що хворобу краще і легше попередити, ніж потім займатися її трудомістким лікуванням. Серед інфекційних хвороб собак особливе значення представляють чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, сказ та інші.

Розглянемо детальніше ці хвороби:

Сказ

Гостропротікаюча зооантропонозна хвороба тварин і людини, передається через укус зі слиною хворих тварин, супроводжується ураженням центральної нервової системи і закінчується в більшості випадків летальним результатом.

Сказ є однією з найбільш небезпечних інфекційних хвороб тварин і людини.

85-94% випадків зараження людей сказом пов’язано з нападом інфікованих собак.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Чума собак

Вперше вірус був виділений в 1906 році від заражених собак. 

Найбільш чутливими до збудника чуми собак є цуценята.

Домашній вихованець може заразитися чумою від хворих або перехворілих собак, які виділяють вірус у зовнішнє середовище разом з виділеннями з носа, очей, а також з сечею, калом і слиною. Також заразитися вихованець може через інфіковані підстилки або інші предмети догляду. Найбільш часто чума собак реєструється в осінній і весняний періоди, коли вірус легко поширюється у вологому навколишньому середовищі. Летальний результат при зараженні можливий в 80-90% випадків.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вірусний гепатит або хвороба Рубарта

Це важка, досить небезпечна, а часом і смертельна хвороба собак. Зараз заведено вважати, що з цією недугою ветеринари майже впоралися. Майже. За статистикою це найбільше захворювання поширене в Північній і Центральній Європі, а також в США. У групі ризику знаходяться цуценята від 3 до 12 місяців. Дорослі собаки хворіють досить рідко.

Інфекція передається після прямого контакту з хворою твариною або через заражені предмети, наприклад, корм. В організм собаки вірус потрапляє через травний тракт, рідше – дихальні шляхи. Ті тварини, які вже захворіли, поширюють інфекцію через екскременти з кров’ю. Також важливо знати, що навіть після одужання собаки її сеча залишається заразною протягом декількох місяців.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Парвовірус собак (також званий CPV, CPV2 або parvo)

Висококонтагіозний вірус, що передається від собаки до собаки при прямому чи непрямому контакті з їх фекаліями. Вакцинація може запобігти захворювання на дану інфекцію, але в нелікованих випадках смертність може досягати 91%. Лікування часто включає ветеринарну госпіталізацію.

Парагрип собак

Вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Хвора тварина виділяє вірус з повітрям, що видихається, мокротою, виділення  з очей і носа. Потім вірус проникає в організм сприйнятливої тварини через слизові оболонки, дихальні шляхи.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вакцинація – дуже ефективний спосіб превентивного лікування. Не забувайте про планову вакцинацію, бережіть своїх вихованців від вірусів!

Також цікаво
Гематома вуха. Методи лікування
Гематома вуха. Методи лікування

Шевцова Юлія, Головний лікар, лікар-терапевт   ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою:  Харківське шосе,53. Отогематома – це скупчення ексудату або крові між шкірним покривом і вушним хрящем. Цей патологічний процес виникає в результаті травмування кровоносних або лімфатичних судин.   Розвивається отогематома в результаті розриву внутрішньої частини судини. Під тиском, що виник від рідини, шкіра відшаровується від хряща, а […]

Читати далі >>
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?
Хто такий лікар гастроентеролог? Чому необхідно відвести до нього свого собаку?

Малашенко Анастасія, ординатор-терапевт, клініка “ВЕТПро” за адресою: вул. Драгоманова, 31В На сьогодні у світі величезна кількість вузьких фахівців в галузі ветеринарної медицини, одним з таких є гастроентеролог. Так чому ж і в яких випадках Вам з чотириногим другом варто було б відвідати такого фахівця? Спробуємо розібрати прості ситуації та зробити висновки. Гастроентерологія – одна з […]

Читати далі >>
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?
Хвороби носа у собак. Чому з’являються кірки на носі?

Стеценко Наталія, лікар-терапевт, спеціаліст УЗД діагностики ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Антоновича, 32 Що ми бачимо в першу чергу коли просинаємося? Авжеж, ніс нашого улюбленця!  І звичайно ж хочеться аби цей чудовий носик був здоровим! У здорової собаки ніс холодний і вологий. Він може бути теплим і сухим під час сну, або, іноді, при підвищеній […]

Читати далі >>
Пухлини язика у собак
Пухлини язика у собак

Култикова Єлизавета, Лiкар ВЦ «АЛДЕН-ВЕТ» за адресою: вул. Приозерна, 12Б   На жаль, іноді доводиться стикатися з хворобами, що виникають у наших домашніх улюбленців. У цій статті ми розглянемо такий аспект, як новоутворення на язиці у собак.      Загалом новоутворення – це група хвороб, яка залишається дуже актуальною проблемою у сучасній ветеринарній медицині та не […]

Читати далі >>
Підписка на новини

Підпишіться на наші новини та отримуйте першими наші спеціальні пропозиції, знижки та новини

Запис на прийом
X
Отзыв
X
Пошук
X