Вірусні захворювання, або чому потрібно вакцинувати собак


Олещук Іван
Лікар-терапевт, спеціаліст візуальної діагностики ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Ахматової, 16а

Людина і собака – зовсім різні об’єкти природи, але за якоюсь дивною логікою вони пішли поруч, і їх вже неможливо уявити порізно. Собака зберегла якості, які людина давно втратила або навіть зовсім не мала. Одна з найдивовижніших загадок – собаче чуття, яке широко використовується: собака вистежує звіра, ловить грабіжників, рятує людей.

Однією з умов, що забезпечує подальше використання собак в різних областях народного господарства і побуті, є скорочення захворюваності і загибелі цих тварин від інфекційних хвороб, які в економічному, епізоотологічному і клінічному напрямках потребують проведення профілактичної вакцинації.

Фахівці в усьому світі давно вже переконалися в правильності аксіоми, що хворобу краще і легше попередити, ніж потім займатися її трудомістким лікуванням. Серед інфекційних хвороб собак особливе значення представляють чума м’ясоїдних, парвовірусний ентерит, сказ та інші.

Розглянемо детальніше ці хвороби:

Сказ

Гостропротікаюча зооантропонозна хвороба тварин і людини, передається через укус зі слиною хворих тварин, супроводжується ураженням центральної нервової системи і закінчується в більшості випадків летальним результатом.

Сказ є однією з найбільш небезпечних інфекційних хвороб тварин і людини.

85-94% випадків зараження людей сказом пов’язано з нападом інфікованих собак.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Чума собак

Вперше вірус був виділений в 1906 році від заражених собак. 

Найбільш чутливими до збудника чуми собак є цуценята.

Домашній вихованець може заразитися чумою від хворих або перехворілих собак, які виділяють вірус у зовнішнє середовище разом з виділеннями з носа, очей, а також з сечею, калом і слиною. Також заразитися вихованець може через інфіковані підстилки або інші предмети догляду. Найбільш часто чума собак реєструється в осінній і весняний періоди, коли вірус легко поширюється у вологому навколишньому середовищі. Летальний результат при зараженні можливий в 80-90% випадків.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вірусний гепатит або хвороба Рубарта

Це важка, досить небезпечна, а часом і смертельна хвороба собак. Зараз заведено вважати, що з цією недугою ветеринари майже впоралися. Майже. За статистикою це найбільше захворювання поширене в Північній і Центральній Європі, а також в США. У групі ризику знаходяться цуценята від 3 до 12 місяців. Дорослі собаки хворіють досить рідко.

Інфекція передається після прямого контакту з хворою твариною або через заражені предмети, наприклад, корм. В організм собаки вірус потрапляє через травний тракт, рідше – дихальні шляхи. Ті тварини, які вже захворіли, поширюють інфекцію через екскременти з кров’ю. Також важливо знати, що навіть після одужання собаки її сеча залишається заразною протягом декількох місяців.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Парвовірус собак (також званий CPV, CPV2 або parvo)

Висококонтагіозний вірус, що передається від собаки до собаки при прямому чи непрямому контакті з їх фекаліями. Вакцинація може запобігти захворювання на дану інфекцію, але в нелікованих випадках смертність може досягати 91%. Лікування часто включає ветеринарну госпіталізацію.

Парагрип собак

Вірусне захворювання, що вражає верхні дихальні шляхи. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Хвора тварина виділяє вірус з повітрям, що видихається, мокротою, виділення  з очей і носа. Потім вірус проникає в організм сприйнятливої тварини через слизові оболонки, дихальні шляхи.

Профілактика хвороби – вакцинація.

Вакцинація – дуже ефективний спосіб превентивного лікування. Не забувайте про планову вакцинацію, бережіть своїх вихованців від вірусів!

Также интересно
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю
Перший візит до ветеринарної клініки: питання, які ви повинні поставити лікарю

Балобанова КатеринаЛікар-терапевт, хірург ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Закревського, 87 З появою цуценяти в родині з’являється багато радості, турбот, а також відповідальності. Коли цуценя приходить в дім, з ним з’являється багато питань, на які шукають відповіді в Інтернеті, у знайомих, волонтерів та інших, що нерідко призводить до неправильного годування, утримання тварини та навіть інколи […]

Читать дальше >>
Отруєння чадним газом у собак
Отруєння чадним газом у собак

Максименко ЄвгеніяЛікар-ординатор ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. М. Гришка, 4а Оксид вуглецю (CO2) – газ без кольору та запаху, що виникає при спалюванні вуглеводів. Він може виділятися при пожежах та на відкритому вогні, разом з вихлопними газами автомобіля, від газових плит та швидко накопичується в закритих та погано провітрюваних приміщеннях. СО2 токсичний для всіх видів, […]

Читать дальше >>
Лептоспіроз собак: методи лікування
Лептоспіроз собак: методи лікування

Мудра ОленаГоловний лікар, ветеринарний нефролог ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Героїв Дніпра, 18 Лептоспіроз – це висококонтагіозне захворювання, збудник якого належить до роду Leptospira, відомо понад 200 патогенних серотипів.  Лептоспіри – мікроорганізми невеликих розмірів спіральної форми з дрібними завитками, можуть рухатись. Завдяки своєму невеликому розміру вони легко проникають у закручені канальці нирок, і через здатність […]

Читать дальше >>
Сепсис у собак
Сепсис у собак

Терещенко Наталля, лікар-асистент ВЦ “Алден-Вет” за адресою вул. Анни Ахматової, 16а Наші улюбленці постійно контактують з великою кількістю мікроорганізмів: на прогулянці, вдома, під час спілкування з іншими тваринами. Вихованці з сильним імунітетом краще піддаються лікуванню у випадку захворювання, а от лікування ослаблених тварин є набагато складнішим та може мати ускладнення. Що таке «сепсис»? Сепсис – […]

Читать дальше >>
Подписка на новости

Подпишитесь на наши новости и получайте первыми наши специальные предложения, скидки и новости

Запись на прием
X
Отзыв
X
Поиск
X